دستگاه آب مقطر ساز صنعتی

دستگاه آب مقطر ساز صنعتی یکی از موارد پر کاربرد در صنعتی و آزمایشگاه ها می باشد. آب مقطر به عنوان بخشی از مواد تولید و یا بصورت بطری های آب مقطر جهت مصارف گوناگون استفاده می شود . از جمله جهت مصرف پزشکی و تولیدی هایی که از مواد شیمیایی استفاده می کنند.

۱- پیش‌تصفیه آب با توجه به آلودگی‌های منابع آب مورد استفاده و نیز با در نظر گرفتن کیفیت نهایی مورد نیاز مصرف‌کننده، سیستم دیونایزر می‌تواند مراحل مختلفی از پیش‌تصفیه نظیر فیلترهای رسوب‌گیر با اندازه حفرات متفاوت و نیز انواع فیلترهای کربنی داشته باشد.

۲- تصفیه آب در دستگاه آب مقطر ساز صنعتی با فیلتر غشای اسمز معکوس (RO)دیونایزر صنعتی بر اساس میزان نیاز مصرف‌کننده به آب فوق خالص طراحی و ساخته می‌شود و می‌تواند شامل غشاهای اسمز معکوس دریایی و یا لب‌شور با چیدمان و تعداد متفاوت باشد. انتخاب تعداد فیلترهای اسمز معکوس و نیز چیدمان آنها از کیفیت آب ورودی نیز تأثیر می‌پذیرد.

۳- حذف کامل یون‌ها با توجه به موارد استفاده، سیستم دیونایزر ممکن است شامل ستون‌های مجزا از رزین‌های آنیونی و کاتیونی و یا ستون‌های بستر مختلط باشد. استفاده از ستون‌های رزینی منجر به حذف کامل یون‌ها از آب می‌شود.

۴- گندزدایی آب توسط دستگاه آب مقطر ساز صنعتی برای مصارف بسیار حساس دارویی و پزشکی، سیستم دیونایزر از تابش اشعه فرابنفش (UV) برای حذف کامل میکرو ارگانیسم‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها استفاده می‌کند تا آب تصفیه‌شده فاقد هرگونه آلودگی‌های میکروبی باشد.

دستگاه آب مقطر ساز صنعتی

پیش‌تصفیه آب

با توجه به آلودگی‌های منابع آب مورداستفاده و نیز با در نظر گرفتن کیفیت نهایی موردنیاز مصرف‌کننده، سیستم دیونایزر ( دستگاه آب مقطر ساز صنعتی ) البرز آبکو توان می‌تواند مراحل مختلفی از پیش‌تصفیه نظیر فیلترهای رسوب‌گیر با اندازه حفرات متفاوت و نیز انواع فیلترهای کربنی داشته باشد.

تصفیه آب با فیلتر غشای اسمز معکوس (RO)

دیونایزر صنعتی البرز آبکو توان بر اساس میزان نیاز مصرف‌کننده به آب فوق خالص طراحی و ساخته می‌شود و می‌تواند شامل غشاهای اسمز معکوس دریایی و یا لب‌شور با چیدمان و تعداد متفاوت باشد. انتخاب تعداد فیلترهای اسمز معکوس و نیز چیدمان آنها از کیفیت آب ورودی نیز تأثیر می‌پذیرد.

حذف کامل یون‌ها

در دستگاه آب مقطر ساز صنعتی با توجه به موارد استفاده، سیستم دیونایزر البرز آبکو توان ممکن است شامل ستون‌های مجزا از رزین‌های آنیونی و کاتیونی و یا ستون‌های بستر مختلط باشد. استفاده از ستون‌های رزینی منجر به حذف کامل یون‌ها از آب می‌شود.

گندزدایی آب

برای مصارف بسیار حساس دارویی و پزشکی، سیستم دیونایزر البرز آبکو توان از تابش اشعه فرابنفش (UV) برای حذف کامل میکروارگانیسم‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها استفاده می‌کند تا آب تصفیه‌شده فاقد هرگونه آلودگی‌های میکروبی باشد.

ما طیف وسیعی از فن آوری های تقطیر را ارائه می دهیم که آب بسیار خالصی را برای بازارهای صنعتی از جمله دارویی و آرایشی تولید می کند.

تقطیر چیست؟

تقطیر یک فرآیند سنتی تصفیه آب است که ناخالصی ها را با استفاده از گرما از بین می برد. دستگاه آب مقطر ساز صنعتی با تولید آب مقطر آب خالص تولید می کند. این روش اثبات شده یک روش بسیار مؤثر و قابل اطمینان برای تصفیه آب است و 99.9٪ از آلودگی ها مانند باکتری ها ، ویروس ها ، فلزات سنگین و مواد معدنی را از بین می برد.

چگونه می توانید از دستگاه آب مقطر ساز صنعتی خود نهایت استفاده را ببرید؟

شما می توانید دستگاه آب مقطر ساز صنعتی خود را از طریق طیف کاملی از خدمات فناوری آب بهینه کنید. از نظارت دیجیتالی AQUAVISTA to گرفته تا پشتیبانی از تعمیر و نگهداری ، بسته های ما به فناوری شما کمک می کنند تا بهتر و طولانی تر عمل کند – در وقت ، هزینه و دردسر شما صرفه جویی می کند.

آیا می خواهید در مورد تقطیر آب صنعتی و اینکه چگونه می تواند به نفع تجارت شما باشد ، اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ به محصولات و مطالعات موردی ما نگاهی بیندازید.

دستگاه آب مقطر ساز صنعتی چگونه کار می کنند؟

آب خوراک تا زمانی که تبخیر شود گرم می شود و آلودگی ها (دارای نقاط جوش بالاتر) به عنوان باقی مانده باقی می ماند. بخار وارد یک کشتی دیگر می شود ، جایی که آن را سرد کرده و به شکل مایع اصلی خود باز می گردد. نتیجه این است که آب مقطر بسیار تصفیه شده است.

فواید استفاده از دستگاه آب مقطر ساز صنعتی چیست؟

و بجز اثر بهینه ، دستگاه آب مقطر ساز صنعتی چندین مزیت دیگر را ارائه می دهد:

  • قابلیت اطمینان: دمای عملیاتی بالا خطر آلودگی را کاهش داده و از آب به طور مداوم اطمینان حاصل می کند
  • تطبیق پذیری: می تواند انواع آب خوراک را درمان کند
  • عملکرد و نگهداری ساده: بدون موانع و غشاهای فیزیکی

دستگاه آب مقطر ساز صنعتی برای چه مواردی استفاده می شود؟

تقطیر برای صنایع دارویی ، آرایشی و سایر صنایع که به حجم زیادی از آب بسیار تمیز نیاز دارند ایده آل است. در صنعت داروسازی ، این روش سنتی تولید سازگار با آب برای تزریق (WFI) برای استفاده در محصولاتی است که مستقیماً وارد جریان خون می شوند.

تقطیرها را می توان با سایر فرآیندهای درمانی مانند اسمز معکوس (RO) ، الکترو دیونیزاسیون مداوم (CEDI) یا اولترافیلتراسیون ادغام کرد تا از تصفیه کامل آب اطمینان حاصل شود.

چه نوع دستگاه آب مقطر ساز صنعتی وجود دارد؟

دستگاه آب مقطر ساز صنعتی ما ، انواع مقطر زیر را شامل می شود:

تأثیر چندگانه (MED): آب خوراک در دنباله ای از کشتی ها (“اثرات”) تبخیر می شود ، هر کدام در دمای پایین تر از آخرین
فشرده سازی بخار (VCD): آب خوراک با استفاده از بخار فشرده شده به عنوان منبع گرما تبخیر می شود
ژنراتور بخار تمیز (CSG): برای استریلیزه کردن تجهیزات و برنامه های دیگر ، آب خوراک به بخار خالص تبخیر می شود

تنظیم pH در دستگاه آب مقطر ساز صنعتی

پارامتر های مهمی بر روی آب اثر دارند که می توان به میزان اسیدیته، هدایت الکتریکی، pH و …. اشاره کرد. از نظر علمی pH آب مقطری که از دستگاه آب مقطر ساز صنعتی به دست می آید باید برابر با 7 باشد. در مصارف صنعتی و پزشکی بسیار اهمیت دارد که pH دقیق باشد و آب خنثی باشد.

فرایند تولید آب مقطر در دستگاه آب مقطر ساز صنعتی باید به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد. در دستگاه تولید آب مقطر به روش اسمز معکوس دو مرحله ای استفاده از تزریق مواد قلیایی جهت تنظیم pH ضروری است چرا که دستگاه اسمز معکوس، معمولا آب با خاصیت اسیدی تولید می نماید.

در دستگاه آب مقطر ساز صنعتی به روش اسمز معکوس یا تبادل یونی هم باید میزان رزین کاتیونی و آنیونی دقیق تنظیم شود که خنثی باشد.

خرید دستگاه آب مقطر ساز صنعتی

از جمله موارد مهم که در خرید دستگاه آب مقطر ساز صنعتی اهمیت دارد در نظر گرفتن خواص فیزیکی و شیمیایی آب مقطر می باشد. هدایت الکتریکی آب بستگی دارد به اینکه در چه صنعتی می خواهید آن را استفاده کنید. اصل اساسی در هنگام خرید دستگاه آب مقطر ساز صنعتی، کیفیت خروجی آب مقطر می باشد.

چیزی که خیلی واضح است این است که هرچه کیفیت آب مقطر تولیدی بهتر باشد، قیمت دستگاه آب مقطر ساز صنعتی نیز افزایش می یابد. بنابراین با در نظر گرفتن استاندارد های مورد نیاز صنعتی می توان بهترین گزینه را از لحاظ اقتصادی و فنی انتخاب نمود.

سلامتی استفاده از دستگاه آب مقطر ساز صنعتی

در دستگاه آب مقطر ساز صنعتی همان طور که از اسم آن پیداست از روش تقطیر استفاده می شود. تقطیر همه مواد معدنی را از آب خارج می کند درحالی که روش های غشایی اسمز معکوس و نانوذرات بیشتر و یا تقریبا همه مواد معدنی را از بین می برد. این امر باعث می شود که آب را بتوان کنترل کرد ،  که از آب آشامیدنی سالم تر است.

سازمان بهداشت جهانی در مورد تأثیرات بهداشتی آب نمک معدنی در سال 1982 تحقیق کرد و آزمایشات آن در انسان نشان داد که آب نمک زدایی شده توسط دستگاه آب مقطر ساز صنعتی باعث افزایش دیورز و از بین رفتن الکترولیت ها با کاهش غلظت پتاسیم سرم می شود. منیزیم ، کلسیم و سایر مواد مغذی موجود در آب می توانند به محافظت در برابر کمبود غذایی کمک کنند.

توصیه های منیزیم حداقل 10 میلی گرم در لیتر با 20-30 میلی گرم در لیتر بهینه ارائه شده است. برای کلسیم حداقل 20 میلی گرم در لیتر و 40-80 میلی گرم در لیتر بهینه و سختی کل آب (اضافه کردن منیزیم و کلسیم) از 2/4 میلی مول در لیتر. در سختی آب بالاتر از 5 میلی مول در لیتر ، شیوع بالاتر سنگ کیسه صفرا ، سنگ کلیه ، سنگ ادراری ، آرتروز و آرتروپاتی مشاهده شده است. حداکثر مقدار راهنمایی 1.5 میلی گرم در لیتر برای جلوگیری از فلوروزاسیون دندانی می باشد.

دستگاه های تصفیه آب صنعتی و دستگاه آب مقطر ساز صنعتی در خانواده ها به طور فزاینده ای رواج دارد. منابع آب شهری غالباً دارای مواد معدنی اضافه شده یا ناخالصی هایی در سطحی هستند كه تنظیم شده برای مصرف آنها بی خطر است. بخش اعظم این ناخالصی های اضافی ، مانند ترکیبات آلی فرار ، فلوراید ، و بیش از 75000 ترکیب شیمیایی دیگر از طریق فیلتراسیون معمولی برداشته نمی شوند. با این حال ، تقطیر و اسمز معکوس تقریبا همه این ناخالصی ها را از بین می برد.

نوشیدن آب مقطری که از دستگاه آب مقطر ساز صنعتی به دست می آید به عنوان جایگزینی برای آب آشامیدنی به دلایل بهداشتی مورد حمایت قرار نمی گیرد. آب مقطر فاقد مواد معدنی و یون مانند کلسیم است که در عملکردهای بیولوژیکی مانند هموستاز سیستم عصبی نقش اصلی را ایفا می کند و به طور معمول در آب قابل شرب یافت می شود. عدم وجود مواد معدنی طبیعی در آب مقطر نگرانی هایی را برانگیخته است.

مجله پزشکی داخلی مطالبی را درباره محتوای معدنی آبهای مختلف موجود در ایالات متحده منتشر کرد. این مطالعه نشان داد که “منابع آب آشامیدنی در دسترس آمریکای شمالی ممکن است حاوی مقادیر زیادی کلسیم ، منیزیم و سدیم باشد و ممکن است بخش های مهم بالینی از رژیم غذایی توصیه شده از این مواد معدنی را فراهم کند”. این امر مردم را تشویق می کند تا “میزان معدنی آب آشامیدنی خود را ، چه شیر و بطری ، و چه از نظر آب مناسب برای نیازشان ، بررسی کنند”. از آنجا که آب مقطر فاقد مواد معدنی است ، مصرف مواد معدنی از طریق رژیم برای حفظ سلامتی لازم است.

پس استفاده از دستگاه آب مقطر ساز صنعتی و نوشیدن آب مقطر به هیچ عنوان توصیه نمی شود. وجود املاح در آب باعث بهبود عملکرد بدن می شود و برای سلامتی مفید می باشد.

9 پاسخ
  1. احمدرضا موحدی
    احمدرضا موحدی گفته:

    من این دستگاه آب مقطر ساز صنعتی رو میخواستم برای شرکت با ۱۰ نفر پرسنل استفاده کنم. آیا دستگاه پاسخگو هست؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *