دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس یکی از دستگاه های تولیدی برای فرآیند تصفیه آب می باشد که در شرکت البرزآبکوتوان تولید می شود. برای فرآیندهای ایمن و کارآمد، دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس قابل اطمینان ضروری است. از این رو بهتر است یا کارکرد و عملکرد دستگاه های تصفیه آب صنعتی آشنا باشید.
آب نه تنها پایه و اساس کل زندگی بلکه یک مؤلفه مهم تولید صنعتی است. از این ماده برای خنک کننده، تمیز کردن، گرم کردن و شستشو و به عنوان آب قابل شرب برای کارمندان استفاده می شود. اما برای استفاده ایمن از آب بدون آسیب به فرایندها ، ابتدا باید تصفیه شود. یکی از مهمترین چالش هایی که اپراتورها با تصفیه آب صنعتی با آن روبرو هستند، تعادل کارایی و کیفیت آب است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس انواع نیازهای تصفیه و جداسازی را برآورده می کند. آنها می توانند از فرایندهای نسبتاً جمع و جور و ساده تا پیچیده و چندمرحله ای برخوردار باشند که در خدمت انواع مختلف برنامه ها هستند. اگر تازه وارد تصفیه آب شده اید، ممکن است از شما بپرسد “دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست و چگونه کار می کند؟”

از آنجا که دستگاه تصفیه آب صنعتی یک خانواده پیچیده از فناوری ها و سیستم ها است، در این مقاله به ارائه یک دید کلی در سطح بالای فناوری هایی که بطور معمول مورد استفاده قرار می گیرند پرداخته می شود و نحوه کار آنها را خلاصه می کند و به شما در درک بهتر بهترین راه حل های ممکن برای تأسیسات کمک می کند.

۲۰٪ از مصرف جهانی آب را می توان در صنایع ردیابی کرد. در کشورهای توسعه یافته این تعداد به طور قابل توجهی بیشتر است.

پیشنهاد

بسته به نحوه استفاده از آب، چالش های تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس متفاوت است و فرآیندهای مختلفی مورد نیاز است. به عنوان مثال، گیاهان در مناطق دور افتاده ابتدا باید با آب شیرین کن آب دریا، آب آشامیدنی تولید کنند. صنایع دیگری مانند صنعت فولاد برای تولید بخار و فرآیندهای خنک کننده به آب احتیاج دارند. و آبی که بطور مستقیم در فرآیند تولید به نام آب فرآیند مورد استفاده قرار می گیرد باید برای تامین کیفیت محصول و راندمان فرآیند تصفیه شود.

 • فیلتراسیون غشایی
 • آب خنک کننده و بویلر
 • فرآیند تصفیه آب

فیلتراسیون غشایی

فیلتراسیون غشایی در دستگاه تصفیه آب صنعتی یک فناوری بی نظیر برای تصفیه آب ، فرآوری آب یا پساب است. بسته به اندازه منافذ ، فیلتراسیون غشاء می تواند برای دستیابی به اهداف درمانی مختلف استفاده شود: از جداسازی مکانیکی باکتری ها یا ویروس ها تا یون های مجزا برای نمک زدایی. جریان و فشار یک پارامتر کلیدی هیدرولیک برای کنترل فرایند است ، اما نظارت دقیق بر کیفیت ورودی نیز برای دستیابی به راندمان فیلتراسیون بالا و طول عمر غشایی ضروری است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

آب خنک کننده و جوش

در صورت استفاده نکردن از دستگاه تصفیه آب صنعتی، خوردگی، رسوب و پوسته پوسته شدن مانع از اثربخشی فرآیندهای خنک کننده و جوش می شود و می تواند باعث مشکلات جدی سلامتی شود. به همین دلیل است که برای جلوگیری از رشد جلبک ها ، قارچ ها و باکتری ها ، تصفیه آب خنک کننده و دوز گرفتن آن توسط بیوکسیدها یک روش استاندارد است. برای کنترل این فرایندها باید مقادیری مانند pH و میزان اکسیژن موجود در آب مورد بررسی قرار گیرد. نمونه کارها ما برای تجزیه و تحلیل مایع شامل سنسورهای دیجیتال و فرستنده و همچنین پانل های تحلیلی قابل تنظیم است.

فرآیند در دستگاه تصفیه آب صنعتی

آب فرآوری شده که به طور مستقیم با محصول مورد نظر استفاده می شود برای دستیابی به کیفیت مطلوب محصول باید دارای ویژگی های خاصی باشد. این می تواند شامل فرآیندهای تصفیه خاص یا افزودن مواد شیمیایی برای از بین بردن مواد جامد و باکتریها یا تغییر مقادیر pH یا میزان اکسیژن باشد. سنسورها و فرستنده های دیجیتال تحلیلی ما این امکان را به شما می دهند تا با اطمینان خاطر نتیجه این فرآیندها را کنترل کنید در حالی که فلومتر های ما میزان دوز مواد افزودنی را تحت نظر دارند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی

فواید

شرکت تولید و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس البرزآبکوتوان بیش از چند سال تجربه در مورد صنعت آب دارد. در سراسر جهان، مشتریان شهری و صنعتی به تخصص کارمندان و سبد اختصاصی ما که با توجه به چالش های مشتریان در ذهن ما طراحی شده است اعتماد دارند. ما می توانیم به شما در اطمینان از در دسترس بودن محصول، کیفیت محصول و مقرون به صرفه بودن کمک کنیم.

آیا من به یک دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس در خانه نیاز دارم؟

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

اگر آب تولید شده توسط دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس در خانه خود را در شیر آب آشپزخانه دوست دارید ، آیا منطقی نیست که یک دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمزمعکوس کامل خانه نصب کنید؟

شاید نه! به همین دلیل است که Whole House RO همیشه انتخاب صحیح نیست:

RO جایگاه خود را در قلمرو تصفیه آب دارد. اما وقتی صحبت از تصفیه آب در خانه می شود ، سیستم های RO معمولاً بهترین راه حل نیستند وقتی که به دنبال راهی برای داشتن آب بهتر در خانه خود هستید.

سؤال: چه موقع احساس می شود که یک خانه به دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس نیاز دارد؟

دستگاه تصفیه آب صنعتی RO در از بین بردن آلودگی های مختلف از آب بسیار عالی هستند. ممکن است یک دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس کامل در خانه هنگامی که سطح بالایی از یک آلاینده خاص را داشته باشید که از نظر اقتصادی با اسمز معکوس از بین می رود ، راه حل مناسبی باشد. اگر آلودگی خاصی در آب آشامیدنی خود داشته باشید که نگران کننده است ، یک متخصص آب ممکن است اسمز معکوس در کل خانه را به عنوان بهترین راه حل برای این آلاینده توصیه کند.

۶ دلیل اینکه دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس در خانه به ندرت برای تصفیه مورد استفاده قرار می گیرند:

سیستم اسمز معکوس در خانه ( در کل خانه ) می تواند گران باشد: یک دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس کامل در خانه گران است (۳K پوند) و اغلب نیاز به پیش تصفیه آب قبل از دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس (مانند نرم کننده آب) دارد. یک سیستم خنثی سازی pH معمولاً بعنوان تیمار پس از تزریق نصب می شود تا سطح pH را به ۷ برگرداند. پس از آن یک مخزن ۲۰۰-۵۰۰ گالن ذخیره می شود تا بتواند آب تصفیه شده را ذخیره کند. مخزن داخل خانه خود کنید. این به طور معمول توسط یک سیستم UV در کل خانه انجام می شود تا پس از قرار گرفتن در مخزن ذخیره ، آب را ضد عفونی کند. بنابراین ، یک دستگاه تصفیه آب صنعتی RO کاملاً خانگی ، به همراه تمام تجهیزات مورد نیاز قبل و بعد از تصفیه ، می تواند از نظر هزینه ای منفی باشد.

تعمیر و نگهداری سیستم Whole House RO: دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس کامل ، به همراه سایر سیستم ها و تجهیزات مرتبط ، به یک متخصص نصب کننده و خدماتی آگاه و متخصص جهت حفظ صحیح سیستم ها و جایگزینی فیلترها ، غشاهای RO و لامپ های UV احتیاج دارند.

Whole House RO مقدار زیادی آب مصرف می کند: غشاهای دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس با شستشوی آب بر روی عنصر غشایی کار می کنند. مقداری آب از طریق این عنصر در آب فیلتر ریخته می شود و بقیه کمک می کند تا آلوده کننده ها در تخلیه تخلیه شوند. سیستم های بزرگ RO از آب زیادی استفاده می کنند. از آنجا که ایجاد یک گالن آب تصفیه شده در حدود ۲ گالن آب طول می کشد ، می توانید انتظار داشته باشید که صورتحساب آب شما با یک سیستم RO کامل در خانه دو برابر شود.

شستشوی آب فیلتر شده در حال تخلیه: از آنجا که بیشتر آب مورد استفاده در خانه برای نوشیدن مصرف نمی شود ، اما برای شستشوی توالت ها و حمام کردن استفاده می شود ، به طور معمول نیازی به داشتن آب با کیفیت RO برای کل خانه شما نیست.

قبل و بعد از تصفیه مواردی لازم است: همانطور که گفته شد ، سیستم های RO کاملاً خانگی به ندرت به تنهایی قابل نصب هستند. ممکن است نیاز به نصب صحیح قبل و بعد از عمل باشد تا سیستم شما به درستی کار کند. اگر آب شما حاوی مقادیر زیادی آهن ، گوگرد یا کلسیم (آب سخت) باشد ، ممکن است آن آلاینده ها قبل از دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس از بین بروند.

فضای مورد نیاز: سیستم های RO کامل قبل و بعد از تصفیه خانه به یک مخزن بزرگ برای آب تصفیه شده نیاز دارند. همچنین تمام این تجهیزات در یک گاراژ یا خانه چاه به فضای زیادی احتیاج دارند ، که اغلب در دسترس نیست.

پرسش: بهترین گزینه برای تصفیه آب کل خانه چیست؟

وقتی به دنبال آب بهتری برای خانه و خانواده خود هستید ، هیچ جواب قطعی وجود ندارد. عوامل زیادی وجود دارد که می تواند این جواب را برای خانه شما تعیین کند مانند اندازه خانه ، تعداد افرادی که در خانه زندگی می کنند ، اندازه لوله ، آب چاه یا آب شهری و میزان آلودگی موجود در آب شما.

برای بیشتر خانه های موجود به آب شهری ، ما اغلب یک راه حل مقرون به صرفه ، سازگار با محیط زیست ، جمع و جور برای تصفیه آب و تصفیه آب کل خانه را توصیه می کنیم. به طور معمول ، این موارد حداقل را شامل می شود:

سیستم فیلتر رسوبی Whole House: ماسه ، سیلت ، خاک و زنگ زدگی ریز (میکروسکوپی) را از آب محافظت می کند و سایر فیلترها و تمام آب شما را محافظت می کند.

سیستم فیلتر کربن کل خانه: با از بین بردن کلر و بسیاری از آلاینده های دیگر (با چه عواملی کربن می تواند از بین برود) به بهبود طعم و بو بو کمک می کند.

سیستم ماوراء بنفش Whole House: تمام ۹۹ میکروارگانیسم ها از جمله E. coli ، ژیاردیا ، کریپتو ، ویروس ها و باکتری ها را از ۹۹٫۹۹٪ آب شما ضد عفونی می کند. این اطمینان حاصل می کند که تمام آب ورودی به خانه شما از نظر میکروبیولوژیکی برای دوش گرفتن ، آشامیدن و مسواک زدن ایمن است. یک سیستم کوچک کوچک و کوچک دسته کوچک موسیقی جاز کامپکت که دارای یک رسوب ، کربن و فیلترهای UV در یک سیستم است ، سیستم تصفیه آب Viqua HIS22-D4 است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس در خانه Undercounter در سینک آشپزخانه: یک دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس کوچک کیفیت بطری آب را برای نوشیدن و پخت و پز در سینک آشپزخانه فراهم می کند. اندازه کوچک و قیمت پایین آن می تواند کیفیت آب تولید شده را بسیار اقتصادی کند. برای اندازه کم حجم و استفاده آسان ، ما سیستم RO PuROTwist RO را پیشنهاد می کنیم.

علاوه بر چهار توصیه سیستم در بالا ، ممکن است خانه شما به سیستم های اضافی برای از بین بردن آلاینده های خاص مانند سطح سختی بالا (کلسیم و منیزیم) نیاز داشته باشد. این کار به نرم کننده آب یا جایگزین نیاز دارد تا سختی و یا اثر آب سخت را از بین ببرد.

آب سخت می تواند باعث ایجاد مشکل در آب گرم و لوله شود. این همچنین می تواند اثربخشی سایر سیستم های تصفیه آب را تحت تأثیر قرار دهد.

اگر در مورد اینکه چه سیستم هایی بهترین آب را برای خانه شما فراهم می کند ، سؤال دارید ، لطفاً با تیم ما از کارشناسان آب از شنبه تا جمعه ، از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر ، با شماره ما تماس بگیرید. آنها با گزینه های گوناگونی به شما کمک می کنند تا تعیین کنید کدام سیستم به بهترین وجه نیازهای شما را تعیین می کند.

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس – جوانب مثبت و منفی آن

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس و جوانب مثبت و منفی آن را در ادامه بررسی خواهیم کرد. دنیای مدرن کاملاً تحت تأثیر مواد شیمیایی و ناخالصی ها قرار دارد. به دلیل استفاده گسترده از فناوری ، آلودگی در همه مناطق مشاهده می شود و مردم مجبور به زندگی در آنها می شوند. به عنوان مثال ، هوا از دود حاصل از وسایل نقلیه و صنایع بسیار آلوده می شود ، آب و زمین توسط مواد شیمیایی مورد استفاده در مزارع کشاورزی و پسماندهای شرکت ها آلوده می شوند. حتی آب باران در خالص ترین شکل نیست زیرا احتمال باران اسیدی بیشتر است.

در چنین شرایطی نمی توان انتظار داشت که آب حاصل در شیرآب در خالص ترین شکل باشد. برای اینکه آب برای نوشیدن بهترین کیفیت ممکن باشد ، می توان استفاده از یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب را پیشنهاد کرد. یکی از این گزینه ها تصفیه آب Reverse Osmosis است و در اینجا همه چیز در مورد تصفیه آب RO و مزایا و معایب آن مورد بررسی قرار گرفته است.

دستگاه تصفیه آب RO چیست؟

اسمز معکوس یک فناوری تصفیه آب ( تصفیه آب Ro ) است که از یک غشای قابل نفوذ تا حدودی برای حذف یون ها ، ذرات بزرگتر و برخی مولکول های ناخواسته استفاده می کند. بنابراین آب تصفیه می شود و برای نوشیدن مناسب می شود.

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس با از بین بردن مواد محلول ، آلودگی و سایر میکروارگانیسم های موجود در آب بهترین روش برای تصفیه آب سخت است و باعث نوشیدن آن می شود. دستگاه تصفیه آب RO دارای یک غشای نیمه نفوذ پذیر است که به از بین بردن تخته موجود در آب کمک می کند. با این غشاء ، آرسنیک ، نیترات ، سدیم ، سرب ، مس و برخی مواد شیمیایی آلی نیز حذف می شود.

در این فرآیند ، آب سخت به آب نرم  تبدیل شده و از این طریق بدون هیچگونه آلودگی و خالص بودن و برای مصرف ، خالص می شود. دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس مانند تمام دستگاه ها دارای مزایا و معایبی نیز هست.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

یکی از مهمترین مزایای تصفیه آب RO این است که گزینه اصلی ترجیحی برای تصفیه آب آشامیدنی است.

دستگاه تصفیه آب RO به دفع کل سموم موجود در آب مانند فلوراید ، آرسنیک ، کلر ، سرب و جیوه کمک می کند که باعث برخی از اختلالات برای انسان می شود و منجر به برخی از اختلالات سلامتی می شود. به عنوان یک اثر جدی ، در هنگام مصرف آب با وجود سرب به طور مرتب امکاناتی برای برخی از اختلالات در مغز وجود دارد و همچنین ممکن است منجر به کم خونی شود.

از دیگر مزایای مهم تصفیه آب RO این است که احتمال از بین بردن کریپتوسپوریدیم در دریاچه ، رودخانه و آبهای عمومی وجود دارد و آنها را برای نوشیدن مناسب می کند.

هنگامی که سطح TDS خیلی بالا باشد ، تنها دستگاه تصفیه آب که می تواند برای فرآیند تصفیه مناسب باشد ، تصفیه آب RO خواهد بود.

معایب استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

هنگامی که برخی از مزایا برای دستگاه یا محصول وجود دارد ، از طرف دیگر معایبی نیز در آنها مشاهده می شود.

مواد معدنی ضروری حذف می شوند: همه مواد معدنی جزء بد و مضرر محسوب نمی شوند. در آب عرضه عناصر اساسی وجود دارد و آنها برای بدن انسان لازم است. هنگامی که آب به تصفیه آب RO می رود ، غشای موجود در آنها تمام مواد معدنی را بدون توجه به مواد معدنی ضروری و غیر ضروری کاملاً از بین می برد.

طعم آب تغییر خواهد کرد: در نتیجه از بین بردن مواد معدنی طبیعی ، آب به طور خودکار از معدنی خارج می شود و تغییراتی در طعم آب ایجاد می شود.

شانس برای حفظ باکتری ها و ویروس ها زیاد است: غشاهای موجود در دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس همه باکتری ها و ویروس را فیلتر نمی کنند.

گران قیمت: هنگامی که به بهترین دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس نیاز دارید ، هزینه بالایی دارد و همچنین برای کارآیی نیاز به مقدار زیادی برق نیز دارد.

وقت گیر: فرآیند تصفیه آب در تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.

عدم فهمیدن زمان مناسب برای سرویس: RO از غشایی در فرآیند تصفیه استفاده می کند و در عین حال آب وارد شده به آنها حاوی کلر است ، احتمال آسیب در غشا وجود دارد. علائم را فقط بعد از آسیب دیدگی پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید RO را در مرحله اولیه اصلاح یا سرویس کنید ، تنها گزینه نظارت مناسب و دوره ای روی غشاها است.

بهترین دستگاه تصفیه آب صنعتی RO با مزایا و مضراتی همراه است. هنگامی که شما در حال خرید یک محصول هستید ، باید تجزیه و تحلیل کاملی از محصولات داشته باشید ، جوانب مثبت و منفی آنها را بشناسید و سپس آنها را با ماهیت زندگی خود و سایر نیازها مقایسه کنید تا قبل از خرید محصول تصمیم بگیرید.

دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟

یک دستگاه تصفیه آب صنعتی آب را تصفیه می کند بنابراین برای استفاده معین، چه برای مصرف، ساخت و چه حتی برای دفع، مناسب تر است. گفته می شود، هر سیستم بسته به نیاز به تسهیلات متفاوت خواهد بود و بسیاری از فناوری هایی که این سیستم ها را تشکیل می دهند می توانند مشابه باشند. به طور کلی، برخی از بیشترین دستگاه تصفیه آب صنعتی به طور معمول شامل موارد زیر هستند:

 • دستگاه تصفیه آب صنعتی تصفیه آب خام
 • دستگاه تصفیه آب صنعتی خوراک بویلر
 • دستگاه تصفیه آب صنعتی برج خنک کننده
 • دستگاه تصفیه آب صنعتی برای فاضلاب

دستگاه های تصفیه آب صنعتی چه هستند؟

آب خام هر نوع آب تصفیه نشده ای است که به طور طبیعی در محیط ایجاد می شود، از جمله منابعی مانند آب باران، آب زیرزمینی، چاه ها، دریاچه ها و رودخانه ها. در محل های صنعتی، آب خالص در صورت تصفیه مناسب ممکن است برای خنک کننده، شستشو، فرمولاسیون محصول یا حتی مصرف انسان مورد استفاده قرار گیرد.

دستگاه های تصفیه آب صنعتی خام برای پیش تصفیه و بهینه سازی آب منبع استفاده می شود، معمولاً با توجه به بهبود کارایی تولید و عملکرد فرآیند برای یک برنامه خاص. به عنوان مثال می توان از آب خنک کننده برج / دیگ بخار پیش فرض ، آب فرآوری / تولید و / یا آب برای نوشیدن استفاده کرد. اغلب، تصفیه آب خام بر محافظت از تجهیزات پایین دست در برابر پوسته پوسته شدن، رسوب، خوردگی و سایر اشکال آسیب و یا سایش زودرس به دلیل آلاینده های موجود در منبع آب متمرکز است. دستگاه های تصفیه آب صنعتی خام به طور معمول مواد جامد معلق / کلوئیدی، سیلیس / کلوئیدی سیلیس، آهن، باکتری ها و سختی را از بین می برد.

دستگاه تصفیه آب صنعتی چگونه کار می کند؟

سیستم های تصفیه آب خام در حدود اهداف و برنامه های تصفیه خاص طراحی شده اند، بنابراین فرایند ممکن است از یک نصب به دیگری متفاوت باشد. با این وجود، مراحل زیر نشان می دهد که چگونه یک سیستم تصفیه آب خام معمولاً کار خواهد کرد.

مصرف آب خام از طریق جاذبه و یا پمپ ها به گیاه منتقل می شود. آب معمولاً از طریق صفحه مش فلزی یا مش مشبک عبور می کند تا از ورود اجسام بزرگ به سیستم جلوگیری شود.

 • شفاف سازی.
 • ضد عفونی.
 • نرم شدن آهک.
 • تبادل یونی (IX).
 • فیلتراسیون غشایی.

دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟

یک دستگاه تصفیه آب صنعتی آب را تصفیه می کند بنابراین برای استفاده معین، چه برای مصرف، ساخت و چه حتی برای دفع، مناسب تر است. گفته می شود، هر سیستم بسته به نیاز به تسهیلات متفاوت خواهد بود و بسیاری از فناوری هایی که این سیستم ها را تشکیل می دهند می توانند مشابه باشند. به طور کلی، برخی از بیشترین سیستم های تصفیه آب صنعتی به طور معمول شامل موارد زیر هستند:

 • سیستم های تصفیه آب خام
 • سیستم های تصفیه آب خوراک بویلر
 • سیستم های تصفیه آب برج خنک کننده
 • سیستم های تصفیه فاضلاب

نگاهی دقیق تر به اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب صنعتی

یکی از موارد علمی استفاده شده در دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس می باشد. اگر زیست شناسی را مطالعه کرده اید ، احتمالاً از اسموز شنیده اید. هنگامی که شما یک محلول غلیظ از یک محلول کمتر غلیظ جدا شده توسط یک غشای نیمه نفوذ پذیر (نوعی از فیلتر که از طریق آن برخی موارد می تواند منتقل شود ، اما برخی دیگر نمی توانند) جدا شوند ، این راه حل ها سعی می کنند تا خود را مجدداً تنظیم مجدد کنند تا هر دو در آن قرار بگیرند.

صبر کنید ، آن ساده تر از آن است که به نظر می رسد!

فرض کنید شما یک بطری شیشه ای بسته و پر از آب بسیار شیرین دارید و آن را درون یک کوزه شیشه ای بزرگ پر از آب کم قند قرار می دهید. هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. اما اگر بطری در واقع نوعی خاص از پلاستیک متخلخل است که از طریق آن آب (اما نه شکر) می تواند سفر کند ، چه می شود؟ آنچه اتفاق می افتد این است که آب از کوزه بیرونی از طریق پلاستیک (به طور موثر ، یک غشای نیمه نفوذ پذیر) درون بطری حرکت می کند تا غلظت قند مساوی شود. آب همه به خودی خود تحت آنچه فشار اسمزی نامیده می شود حرکت می کند.
این اسمز است ، بنابراین دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس چیست؟ فرض کنید شما مقداری آب آلوده مصرف کرده و آن را از طریق غشایی مجبور می کنید تا آب خالص تهیه کند. به طور موثری ، شما در حال تولید آب در جهت مخالف هستید که اسمز به طور معمول باعث می شود آن را به مسافرت برسانید (نه از محلول کم غلیظ به یک محلول غلیظ تر ، مانند اسمز ، بلکه از محلول غلیظ تر به سمت کمتر- محلول غلیظ).

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

از آنجا که شما در حال حرکت آب در مقابل تمایل طبیعی خود هستید ، دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس شامل مجبور کردن آب آلوده از طریق غشایی تحت فشار است – و این بدان معنی است که شما نیاز به استفاده از انرژی دارید. به عبارت دیگر ، فیلترهای اسمز معکوس باید از پمپهای برقی استفاده کنند که برای اجرای آن هزینه بالایی دارند. مانند ذغال فعال ، اسمز معکوس در از بین بردن برخی آلاینده ها (نمک ، نیترات یا سنگ آهک) خوب است ، اما در از بین بردن دیگران (مثلاً باکتری ها) مؤثر است. اشکال دیگر این است که سیستم های اسمز معکوس مقدار زیادی از پسماند را تولید می کنند – بعضی از آنها چهار یا پنج لیتر آب برای هر لیتر آب تمیز تولید می کنند.

در اینجا آنچه یک واحد فیلتر دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس در عمل به نظر می رسد ، که به صورت برش نشان داده شده است. آب فیلتر نشده (لوله آبی) درون یک واحد تصفیه (خاکستری) پمپ می شود و از طریق یک غشای پلاستیکی نیمه نفوذ پذیر (زرد) ساخته شده (در این حالت) از سلولز استات عبور می کند. آب تمیز از طریق لوله قرمز سرازیر می شود. ناخالصی ها از طریق لوله سبز سرازیر می شوند

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمزمعکوس

دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمزمعکوس

8 پاسخ

تعقیب

 1. […] فوق العاده ای را برای خانه یا محل کار شما فراهم کند، تصفیه آب اسمزمعکوس یکی از محبوب ترین و بهترین روش های تصفیه آب موجود است. […]

 2. […] فرآیند تصفیه آب را تعیین می کند. [می توانید به مطلب نحوه ی کار دستگاه تصفیه آب صنعتی نیز مراجعه […]

 3. […] از بیماری های ناشی از آب ناایمن محافظت کنید، داشتن یک دستگاه تصفیه آب مانند RO و UV ضروری است که می تواند ۹۹٪ چنین آلودگی های عفونی را از […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *