تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس

هنگامی که مشاغلی می خواهند از فاضلاب خود استفاده مجدد کنند ، برخی از برنامه ها به دلیل کیفیت فاضلاب به تصفیه بیشتر از سایرین احتیاج دارند. بسیاری از سیستم های تصفیه فاضلاب استاندارد شامل مراحل پیش تصفیه ، تصفیه اولیه و مراحل تصفیه ثانویه است. با پایان مرحله ثانویه ، اکثر آلاینده ها ، مواد جامد ، آلی ، معدنی و فلزات حذف یا کاهش یافته اند. این جایی است که می توان از تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس در یک فرآیند مرحله سوم استفاده کرد.

تصفیه ثانویه می تواند به شما یک پساب را بدهد که ایمن برای تخلیه در طبیعت باشد ، اما استانداردهای استفاده مجدد از برنامه را برآورده نمی کند. چنین برنامه های کاربردی استفاده مجدد ممکن است شامل برنامه های زیر باشد.

  • آبیاری کشاورزی محصولات غذایی خوراکی
  • آبیاری محوطه سازی مسکونی و عمومی
  • آتش نشانی ساختاری / غیر سازنده
  • آب سرویس بهداشتی
  • چشمه های تزئینی
  • آب فرآوری صنعتی که ممکن است با کارگران تماس بگیرد
  • سرمایش صنعتی یا تجاری یا تهویه مطبوع
  • نظافت و بهداشتی
  • منبع آب دیگ بخار

ما می دانیم که مکانهای زیادی وجود دارد که فاضلاب قابل استفاده مجدد است و برای اطمینان از اینکه فاضلاب به اندازه کافی برای آن مصارف تمیز است ، تصفیه سوم نیز لازم است.

اما در این مرحله کدام فرآیند تصفیه آب صنعتی مفید است؟

فرآیند تصفیه ثانویه خاص بر اساس کیفیت آب پساب حاصل از فرایند ثانویه ارزیابی می شود. تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس یک فرآیند تصفیه سوم است که قابل استفاده است.

استفاده از فناوری مبتنی بر غشاء اطمینان خواهد داد که ذرات کوچک تر که در مراحل قبلی از دست رفته اند ، بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند ، به خصوص مواد جامد محلول (TDS).

با این حال ، این تنها یک مزیت استفاده از تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس است.

در زیر ، چهار مزیت دیگر برای استفاده از اسمز معکوس برای برخی از برنامه های کاربردی تصفیه فاضلاب ثانویه وجود دارد.

هزینه های تخلیه آب و فاضلاب را کاهش می دهد

استفاده از اسمز معکوس برای استفاده مجدد از فاضلاب به این معنی است که از ابتدا به آب خام کمتری نیاز دارید و همچنین آب کمتری در سیستم فاضلاب تخلیه می شود. تأسیسات صنعتی می تواند مقادیر زیادی آب برای تصفیه از منابع آب شیرین به دست آورد ، اما استفاده مجدد از پساب باعث کاهش این مقدار می شود. بنابراین ، هزینه های مرتبط با تهیه آب خام کاهش می یابد.

علاوه بر این ، استفاده مجدد از فاضلاب باعث کاهش حجم فاضلاب تصفیه نشده می شود که در سیستم فاضلاب محلی تخلیه می شود. مجوزهای مربوط به آن تخلیه ها تا حدودی به حجم تخلیه شده بستگی دارد بنابراین کاهش آن باعث کاهش هزینه های تخلیه می شود.

تصفیه آب تا ۸۰ درصد بهتر

استفاده مجدد از فاضلاب به طور معمول سودمند است ، اما به این دلیل استدلال می شود که امکان استفاده مجدد از درصد بیشتری از این آب سودمندتر است.

بیشتر فاضلاب ها درصد قابل توجهی از آب قابل استفاده مجدد را ندارند ، اما  آب مورد استفاده در فرآیندهای شستشو معمولاً آسانتر است. درمان مرحله ثانویه ممکن است مقدار نسبتاً خوبی را به همراه داشته باشد ، اما افزودن یک درمان سوم باعث افزایش عملکرد استفاده مجدد می شود. با اضافه کردن یک سیستم RO در تصفیه سوم ، بالقوه می تواند بیش از ۸۰٪ فاضلاب را در آب تمیز و قابل استفاده مجدد قرار دهد.

طراحی ماژولار برای نصب آسان

همه سیستم های تصفیه را نمی توان در واحدها پیاده سازی کرد ، اما سیستم های تصفیه فاضلاب اسمز معکوس می توانند و تقریباً همیشه در واحدهای مدولار در دسترس باشند. این واحدها کم حجم هستند ، بنابراین راحت تر به مکان مورد نظر منتقل می شوند و مساحت زیادی را در اختیار ندارند. علاوه بر این ، هزینه های نصب با واحدها کاهش می یابد.

این واحدها ساده و آسان برای نصب در یک سیستم تصفیه آب یکپارچه است ، زیرا آنها نیازی به ساخته شدن از سطح زمین در داخل مرکز ندارند ، بلکه فقط نیاز به قلاب کردن در جای خود در این سری دارد. در صورت افزایش سرعت گردش سیستم ، با حداقل اثر فضای کم ، می توان واحدهای فاضلاب اسمز معکوس معکوس را نیز اضافه کرد.

استفاده از فناوری غشای کم مصرف برای فعال سازی بیشتر بازیافت آب و در عین حال کاهش ملاحظات رسوب گذاری در کاربردهای استفاده مجدد از فاضلاب.

استفاده از فناوری غشای رسوب کم در سیستم های احیای فاضلاب اسمز معکوس باعث می شود هزینه عملیاتی کمتری شود. این دلیل تا حدودی به دلیل کاهش نیازهای چرخه تمیز کردن غشاها است. این فن آوری های خاص غشایی همچنین تحمل بالاتری را برای جلوگیری از آلوده کننده ها ، که طول عمر غشاها را نیز افزایش می دهد ، فراهم می آورد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *