سیستم تصفیه آب اسمز

شما می توانید در سیستم تصفیه آب اسمز معکوس کامل (RO) سرمایه گذاری کنید. سیستم RO باید به درستی نصب و نگهداری شوند تا از عملکرد اوج اطمینان حاصل شود. غشاء شما فقط می تواند ناخالصی ها را در صورت تمیز بودن سطح آن تصفیه کند و شما تنها در صورت کارآمد بودن جریان نفوذپذیر می تواند به درستی کار کند. اگر تمام جنبه های دیگر سیستم شما به طرز بد طراحی شده باشد، انتظار داشتن از یک محصول با کیفیت بی معنی می باشد. در اینجا چند اشتباه رایج وجود دارد که باید از آن اجتناب کرد.

۱) نصب نامرغوب

فرایند پیش از تصفیه به شما کمک می کند تا غشاهای شما از ناخالصی ها پاک شود و از آسیب دیدن جلوگیری می کند. رسوبات مقیاس برای رشد میکروبی در ابتدا قرار دارند و می توانند به تصفیه آب مهم خود به غشایی مهم توجه کنند که آسیب برساند. یک سیستم حرفه ای نصب شده، این جنبه ها را در نظر می گیرد و متناسب با محتوای مواد معدنی موجود در آب و ایجاد یک فرآیند نرم شدن آب در استراتژی شما قرار می دهد.

۲) سرویس نامنظم

اگر از بهترین فیلترهای عمق مطلق ۵ میکرون صنعت استفاده می کنید، بسته به نوع استفاده، باید آنها را حدود ۴ بار در سال جایگزین کنید. بهتر است که نسبت به شاخص کاهنده آب خوراک خود مراقب باشید، بنابراین این امر می تواند نقش اساسی در نگهداری شما داشته باشد. رشد باکتریها نیز باید کنترل شود – وظیفه ای که اگر به آلودگی میکروبیولوژیکی شک دارید نیاز به تشخیص کامل و مداخله شیمیایی تهاجمی دارد. تمیز کردن منظم رسوبات معدنی و لجن را از بین می برد تا فشار در محدوده صحیح آن حفظ شود. ممبران ممکن است در اثر تغییرات ناگهانی فشار آب نیز آسیب ببینند، بنابراین توصیه می شود که سیستم شما مرتباً توسط یک متخصص انجام شود. این عادت ساده و نسبتاً ارزان از طول عمر غشاهای RO گران قیمت شما محافظت می کند.

۳) انتخاب یک سیستم با طراحی ضعیف

بهترین طرح های سیستم تصفیه آب اسمز معکوس با کاهش هزینه، راندمان عملکرد و کمبود آب را به همراه دارد. آنها متناسب با مقررات صنعت شما توسط مهندسین واجد شرایط انتخاب نتایج دقیق مورد نیاز شما انتخاب شده اند. یک سیستم طراحی شده حرفه ای فقط غشای مناسب و جریان خوراک مورد نیاز برای کاهش رسوب را تولید می کند در حالی که همزمان اطمینان حاصل می کند که آب ورودی شما به اندازه کافی خوب مورد استفاده قرار می گیرد تا همه آثار کلر و نمک های معدنی از بین برود. یک چرخه آبگرفتگی نیز باید در گیاه شما ایجاد شود تا از ماسه زدگی، خاک شدن و تبلور سیلیس بر روی غشای شما جلوگیری شود.

تعطیل شدن کل سیستم می تواند هزاران یا حتی میلیون ها دلار برای تولید از دست رفته هزینه کند. از دست دادن گران قیمت محصول بیفزایید و می توانید یک بحران مالی جدی روی دستان خود داشته باشید. هنگامی که سیستم تصفیه شما به طور مرتب توسط مهندسان حرفه ای تحت نظارت قرار می گیرد ، خطر ابتلا به تعدادی از علائم خطرناک را برطرف می کنید. برای بحث درباره برنامه های سرویس دهی مقرون به صرفه که با الگوی استفاده شما مطابقت دارد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *