سیستم فیلتر آب

تغییر از بطری آب به شیر آب ممکن است تغییر بزرگی به نظر برسد که خیلی ها مایل به انجام آن نیستند. با وجود فیلتر های تصفیه آب امروزی، تغییر مانند این نه تنها آسان بلکه ایمن است.

ممکن است شما به ایده نوشیدن آب بطری دلبسته شوید و بدون شک ممکن است برای شما ایمن تر به نظر برسد، اما استدلال های منطقی وجود دارد که چرا ما فکر می کنیم باید به آب شیر اعتماد کنید.

نصب فیلتر آب شیر در آشپزخانه شما می تواند راه حل های بسیاری از نگرانی هایی که ممکن است در مورد آب شیر وجود داشته باشد را ارائه دهد، این امر می تواند نگرانی های مربوط به ضد عفونی شیمیایی ، سایر موارد آلودگی و مشکلات چشایی را برطرف کند.

همچنین به معنای کاهش قابل توجه زباله های پلاستیکی، یکی از مهمترین مسائل زمان ماست.

با گفتن نه به آب بطری، شما نه تنها از محیط زیست در برابر آلودگی بیشتر پلاستیک محافظت می کنید، بلکه هزینه های خود را نیز کاهش می دهید.

بیایید بهترین دلایلی که نباید دریغ از نصب فیلتر آب در خانه خود را ببینید:

فیلتر تصفیه آب چند منظوره

دسترسی فوری به آب خالص فیلتر فقط یکی از استدلال هایی است که چرا باید نصب سیستم فیلتر آب را در نظر بگیرید.

خواه بخواهید آب را برای نوشیدن و پخت و پز تصفیه کنید، یا به دنبال تصفیه آب برای مقاصد دیگر خانگی هستید، فیلترهایی وجود دارد که به شما کمک می کند.

آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که تمام سطوح مصرف آب پوشانده شده است، از شیر آب آشپزخانه گرفته تا حمام شما.

حتی اگر شما از شیر آب آشپزخانه خود نمی نوشید، احتمالاً از آب شیر برای پخت و پز، شستن میوه و سبزیجات یا قهوه استفاده می کنید.

حتی اگر برخی از آلودگی ها با جوشاندن آب شیر حل شود، همه مسائل آلودگی را نمی توان با جوشاندن آب مورد نظر برای مصرف آن حل کرد.

در این مواقع، فیلترهای نقطه استفاده در آشپزخانه شما می توانند جایگزین مناسب تری برای آب جوش ارائه دهند.

استفاده از فیلتر آب آشپزخانه می تواند تعداد و سطح آلاینده ها و خطرات سلامتی مرتبط با این موارد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

سرمایه گذاری در یک فیلتر آب حرفه ای باعث کاهش تعداد آلودگی ها از مواد ضد عفونی کننده شیمیایی به فلزات سنگین می شود.

متأسفانه، بسیاری از مشکلات آلودگی می توانند بدون توجه به نظر برسند، اما این بدان معنا نیست که آنها خطرناک تر نیستند.

برخلاف کلر موجود در آب شما، که می توانید بو و طعم آن بو دهید، فلوئورید و فلزات سنگین به آسانی قابل تشخیص نیستند، و ممکن است برای آشکار کردن حضور آنها نیاز به آزمایش آب ویژه داشته باشید.

به علاوه، با وجود بعضی از این آلاینده ها، خطر افزایش بیشتر غلظت آنها هنگام جوشاندن آب وجود دارد.

تصفیه آب تنها روش خلاص شدن از شر آنها است. خوشبختانه، فیلترهایی وجود دارد که می توانند طیف گسترده ای از آلاینده ها را به یکباره از بین ببرند، و شیر آب شما را به یک جایگزین سالم و بی خطر برای آب بطری تبدیل کنید.

هدف قرار دادن طیف گسترده ای از مشکلات آلودگی

هنگامی که به کارآیی می رسد، سیستم های تصفیه آب یک مشکل آسان برای چندین مسئله آلودگی هستند. توانایی حذف چندین آلاینده از آب جنبه مهمی در انتخاب هر نوع سیستم تصفیه آب در نظر گرفته شده است.

هر دو فیلتر زیر سینک و کانتر ضد مواد متفاوتی از فیلتر را تشکیل می دهند تا بتوانند راه حلی برای چندین آلودگی در یک بار ارائه دهند.

این فیلتر های تصفیه آب نه تنها قابل کنترل و نگهداری نیستند بلکه می توانند تصفیه کاملی ارائه دهند که به آلودگی ها و مسائل مربوط به طعم نیز می پردازند.

اگر به فیلتری احتیاج دارید که قابلیت تصفیه کارتریج های متعدد را در خود جای دهد، باید سیستم های فیلتر چند مرحله ای را انتخاب کنید، که بیش از یک نوع مواد فیلتر را در خود ادغام می کند.

 

آنها راحت و آسان تنظیم می شوند

اگر در حال بررسی واحد تصفیه آب برای خانه خود هستید، ممکن است تعجب کنید که هزینه آن برای شما چقدر خواهد بود و نصب آن چقدر دشوار است. آیا می توانید آن را DIY کنید یا به کمک یک متخصص نیاز دارید؟

این نگرانی ها از آنچه فکر می کنید کوچکتر است. مدل های جدید سیستم فیلتر آب با راحتی و مقرون به صرفه در نظر گرفته می شوند.

بعضی از آنها به راحتی اتصال لوله فیلتر به شیر استاندارد آشپزخانه شما قابل نصب هستند، برخی دیگر کمی مهارت لوله کشی می خواهند.

از آنجا که رقابت در بین ارائه دهندگان شدید است و گزینه های بسیار خوبی در بازار وجود دارد، لازم نیست برای خرید یک فیلتر آب آشپزخانه خیلی هزینه کنید.

فیلتر تصفیه آب یا زیر آب ممکن است بهترین انتخاب برای خانه شما باشد زیرا این فیلترها به مهارت لوله کشی زیادی نیاز ندارند تا آنها را آماده بهره برداری کنند.

از نظر اقتصادی خالص، نوشیدن آب شیر آب فیلتر شده ارزانتر از خرید آب بطری در هر روز ارزانتر است.

حتی با سرمایه گذاری اولیه و هزینه های نگهداری سالانه، در طولانی مدت، خرید فیلتر آب حرفه ای به شما در صرفه جویی در هزینه کمک خواهد کرد.

خوشبختانه، شرکت های سازنده انواع مختلفی از سیستم های تصفیه آب را در هر بازه قیمتی ارائه می دهند، بنابراین پیدا کردن یک سیستم فیلتر در بودجه شما آسان می شود.

آلودگی کمتر پلاستیک

پلاستیک به معنای واقعی کلمه در همه جا است و مقابله با آن در حال حاضر به یک مشکل تبدیل شده است. در دهه های گذشته، پلاستیک های یکبار مصرف منجر به یک بحران واقعی آلودگی پلاستیک شده است.

پلاستیک به یک تهدید جدی برای حیات وحش و سلامت انسان تبدیل شده است. این آلودگی به قدری گسترده است که ریزگردها در موجودات ساکن ۳۰۰۰۰ پا در زیر دریا یافت شده اند.

اگرچه تا حدی ناعادلانه است که بخش عمده ای از بار دور ریختن پلاستیک یکبار مصرف بیشتر مصرف کننده باشد و نه تولید کننده، کاهش مصرف آب بطری شما راهی مناسب برای اعتراض به این امر است.

چه نوع فیلتر تصفیه آب را باید خریداری کنید؟

این سوالی است که خیلی از مشتریان می شنویم. پاسخ نمی تواند بسیار مستقیم باشد زیرا در هنگام خرید فیلتر بسیاری از مواردی را باید در نظر بگیرید.

اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید این است که آیا شما می خواهید فیلتری داشته باشید که فقط آب فیلتر شده در آشپزخانه شما را تأمین کند، یا فیلتری که تمام منبع آب شما را فیلتر می کند.

یک فیلتر آب آشامیدنی فقط آب شیر را در محل نصب آشپزخانه فیلتر می کند. یک فیلتر خانه کامل قبل از توزیع در آبهای منزل شما آب را فیلتر می کند.

هر نوع فیلتر شایستگی های خاص خود را دارد، اما تصمیم به خرید باید به همان سادگی باشد که از خود بپرسید برای چه چیزی به آب فیلتر شده احتیاج دارید؟ فقط نوشیدن و پخت و پز یا حمام کردن و شستن هم هست؟

اگر فقط برای پخت و پز و نوشیدن باشد، یک فیلتر countertop نقطه ای از استفاده، فیلتر زیر آب یا فیلتر مستقل به شما در این امر کمک می کند.

اگر این نیز برای شستشو و استحمام است، باید مزایای سیستم فیلتر آب کل خانه را در نظر بگیرید.

 

آیا باید هنگام نصب فیلتر آب، شیر آب آشپزخانه خود را تغییر دهید؟

خیر، می توانید شیر آب آشپزخانه موجود خود را با هر فیلتر زیر و یا تمام خانه نگه دارید. اما با فیلترهای زیرین، باید شیر آب فیلتر نصب کنید.

این شیرهای آب کوچکتر از یک شیر آب معمولی هستند، آنها فقط آب فیلتر شده را پخش می کنند و آنها را در کنار شیر آب آشپزخانه فعلی شما قرار می دهند.

این امر مگر اینکه تصمیم بگیرید شیر آب کیفیت استاندارد خود را به شیرآلات آشپزخانه ای سه طرفه تر که جایگزین شیر معمولی شما است، ارتقا دهید و آب فیلتر شده گرم، سرد و سرد را از بین ببرد.

 

گزینه های دیگر برای سیستم های فیلتر لوله کشی

چه می شود اگر – به هر دلیلی – سیستم فیلتر لوله کار فقط برای شما کار نمی کند؟

اگر نمی توانید یک سیستم فیلتر نصب کنید، اما هنوز مشتاق استفاده از شیر آب به عنوان منبع اصلی آب آشامیدنی خود هستید، خبر خوب این است که شما هنوز هم می توانید.

فیلترهای مستقل نیازی به لوله کشی در آب اصلی شما ندارند و آنها می توانند مستقل از هرگونه فشار آب ورودی کار کنند.

چندین سیستم فیلتر مستقل از جمله صفر فیلتر اسمز معکوس نصب و فیلتر آب جاذبه وجود دارد.

فیلترهای اسمز معکوس نصب محصولی انقلابی است که به شما کمک می کند حتی بدون نیاز به نصب سیستم های حجیم در زیر سینک آشپزخانه خود، آب فیلتر شده با کیفیت اسمز معکوس را دریافت کنید.

سیستم های جاذبه نیز گزینه ای هستند. با این حال، این موارد برای شرایط آمادگی اضطراری یا اگر در خارج از منزل سفر می کنید، مناسب تر هستند.

 

سخن پایانی

صرف نظر از دلایل تغییر کاربری روی آب فیلتر شده، بدانید که تقریباً برای همه مسائل کیفیت آب راه حل هایی وجود دارد.

علاوه بر مزایای استفاده از منبع آب آشامیدنی راحت تر و سازگار با محیط زیست، شایان ذکر است که شما نیز می توانید با جابجایی به آب شیر آب فیلتر شده، صرفه جویی بیشتری داشته باشید.

کمتر زباله های پلاستیکی، آب تمیز و بی خطر و راه آسان تر برای بدست آوردن آب آشامیدنی برخی از مهمترین مزایای استفاده از آب شیر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *