تصفیه آب و پسآب صنعتی

شهرداری ها و سازمان های صنعتی به طور یکسان ، در عصر امروز با چالش های قدیمی و جدید روبرو هستند. بسیاری از این چالش ها شامل استفاده از آب در فرآیندهای متنوع و پس از آن تصفیه آب یا پسآب صنعتی است. تعداد کمی از آنها چیزهای معمولی و روزمره ای هستند که همه این سازمان ها با آنها سر و کار دارند. با این حال ، این چیزها به هم گره خورده است که آینده تصفیه آب و فاضلاب را شکل می دهد. به ناچار همه چیز به نحوه استفاده و تصفیه آب و چگونگی تأثیرگذاری بر منابع آب محیطی پیرامون ما برمی گردد.

در اینجا شش چالش اساسی وجود دارد ، که آینده تصفیه آب و پسآب را برای سازمان ها و شهرداری ها را شکل می دهد.

۱)کاهش هزینه های عملیاتی

پول همیشه در هر شهرداری یا هر سازمان دیگری مسئله بزرگی است. سازمان ها معمولاً برای کسب درآمد باید پول خرج کنند ، بنابراین بسیاری از آنها روش هایی برای تلاش برای بهینه سازی هزینه های عملیاتی پیدا می کنند. کاهش این هزینه ها می تواند به صورت مصرف انرژی کمتر ، مواد فرآیندی کمتر یا ارزانتر یا هزینه های کار کمتر باشد. برای یک سیستم تصفیه آب و فاضلاب ، این می تواند به معنای نگهداری کمتری و کاهش هزینه دفع بیشتر از هزینه های عملیاتی مرتبط باشد.

۲)بهینه سازی و بهبود بهره وری

همواره هزینه های عملیاتی پایین تر ، نیاز به سرمایه گزاری دارد. وقتی می توان از راندمان را با استفاده از تصفیه آب بالا برد پس باید این بخش را بهبود بخشید. مصرف برق می تواند پایین تر باشد ، تجهیزات می توانند در مدت زمان طولانی با عملکرد اوج کار کنند. در صورت بهینه سازی کارآیی سیستم های تصفیه آب خاص ، راندمان کل فرآیند تصفیه پساب می تواند افزایش یافته و هزینه های عملیاتی را کاهش دهد.

۳)مقررات سختگیرانه محیط زیست

حفاظت از محیط زیست بیشتر و بیشتر از قبل تحت فشار نیروهای محیط زیست قرار دارد و میزان آلاینده های مضر که در آبهای جهان تخلیه می شوند ، باید کاهش یابد. تنظیم کننده های فاضلاب در حال حذف کردن آلاینده ها از لیست خروجی خود هستند و به طور مداوم غلظت قابل قبول این آلاینده ها را بررسی می کنند. ممکن است این آلاینده های جدید که درون آبراههای ما تخلیه می شود بعداً کشف شود برای زندگی گیاهان و حیوانات و همچنین سلامتی انسان مضر است.

۴)کمبود آب و فشار برای استفاده مجدد

به ما گفته می شود که آب یک منبع تجدید پذیر است ، اما ما به سرعت از آب – برای همه چیز از نوشیدن تا شستشو گرفته تا تولید محصول – استفاده می کنیم پس نمی تواند خود را به اندازه کافی سریع برگرداند. حتی در مکان هایی که دارای منابع آب شیرین فراوان هستند ، این موضوع در نهایت می تواند به مشکل تبدیل شود. در جاهایی که منابع آب شیرین بین آنها بسیار کم است ، کمبود آب بسیار واقعی است. بنابراین ، مهم است که استفاده مجدد از آب از آنچه در حال حاضر استفاده می شود ، گسترده تر شود. این به پایداری منابع طبیعی ما کمک می کند.

استفاده مجدد از آب و پساب تصفیه شده می تواند کمک بزرگی به نبرد با کمبود آب کند. با تصفیه فاضلاب و استفاده مجدد از آن، مصرف آب خام می تواند به طور کلی کاهش یابد. این امر مزایای دیگری را برای کاهش هزینه های سازمان های صنعتی و شهری فراهم می کند زیرا می توانند هزینه های تهیه منابع آب شیرین جدید را برای برنامه های غیر قابل استفاده و غیر بحرانی جبران کنند.

۵)تغییر فن آوری

در تلاش برای بهبود بهره وری و کاهش هزینه های عملیاتی ، فناوری تصفیه آب تقریباً دائماً در حال تغییر است. با این حال ، بیشتر کارخانه ها و سیستم های تصفیه آب با هدف ماندگاری برای ده ها سال ساخته می شوند. داشتن یک تصفیه خانه فاضلاب که تا این مدت طولانی به طول انجامد ، به معنای قابل اعتماد بودن عاقلانه است. اما اگر طراحی و مهندسی کارخانه امکان بهسازی کارایی را برای بهینه سازی کارها نداد ، می تواند بهره گیری از فناوری جدید را دشوار و پرهزینه کند.

۶)بازیابی محصول

اگرچه مطمئناً مزایای زیادی با استفاده از تصفیه آب و پسآب صرفه جویی می شود ، با بازیابی برخی از پسماندهای فیلتر شده در خارج از آب ، دستاوردهای بیشتری نیز حاصل می شود. برخی از امکانات چربی و روغن زیادی تولید می کنند که به طور بالقوه می تواند به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از امکانات لجن را در کارخانه های تصفیه خانه فاضلاب خود به عنوان محصول جانبی تولید می کنند. با آب دهی مناسب ، به طور بالقوه می تواند به عنوان ماده افزودنی خاک کود برای مزارع یا گلخانه ها مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین ، در حالی که برخی از آلاینده های آب و فاضلاب صرفاً توسط شرکت یا شهرداری که آنها را تولید می کند ، زباله دیده نمی شوند ، بلکه برای شخص دیگری می تواند مفید باشد.

چالشها مانند موارد مطرح شده در بالا ، نه تنها برای سازمان ها و شهرداری هایی که با آنها روبرو هستند ، بلکه برای بیشتر نقاط جهان مهم است.

مقابله با چالش ها به تنهایی می تواند دشوار باشد ، اما با کمک صحیح می توان به طور مؤثر با آنها برخورد کرد. ما در شرکت تصفیه آب و پسآب صنعتی آبکوتوان تلاش داریم تا هم سازمان ها و هم شهرداری ها را در استفاده از اهداف پساب و استفاده مجدد از آنها و همچنین بهزیستی محیط زیست مورد حمایت قرار دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *