دستگاه تصفیه اب

آهن بالا در آب یک مشکل ناامید کننده برای صاحبان خانه های دارای چاه است. از لکه های زشت و آب شیر از آب گرفته تا باکتری های زننده بدن در مخزن توالت، آهن یکی از رایج ترین شکایاتی است که متخصصان دستگاه تصفیه اب در سراسر کشور برای رفع آن دارند.

بسیاری از این خانه ها در حال حاضر نرم کننده آب دارند. بنابراین، چرا آنها هنوز هم با آهن مشکل دارند؟

علیرغم آنچه ممکن است فکر کنید، یک راه حل با اندازه مناسب برای تصفیه آب مسکونی غیر واقعی است. آب هر خانه بی نظیر است، به خصوص وقتی که به خوبی تصفیه می شود. کیفیت آب در چاه خصوصی شما ممکن است کاملاً متفاوت از همسایه شما باشد.

بیایید نگاهی دقیق تر به روش های مؤثر حذف آهن از آب بیاندازیم و اینکه چرا نرم کننده اصلی آب شما این کار را انجام نمی دهد.

چرا نرم کننده آب شما مشکل آهن شما را حل نمی کند

فقط مقدار کمی آهن در آب به وجود می آید تا باعث رنگ آمیزی شود، حداقل ۰٫۳ قطعه در میلیون (پی پی ام). برای چشم انداز این، ۱ ppm معادل میلی گرم آهن (حدود یک دانه ماسه) است که در یک لیتر آب حل می شود.

نرم کننده های آب می توانند مقادیر کمی آهن را از بین ببرند. با این حال، یک نرم کننده استاندارد به طور خاص برای تصفیه مقادیر بالای آهن در آب شما طراحی نشده است.

به عنوان مثال، سیستم های نرم کننده آب، آهن را در غلظت های حداکثر ۱ ppm یا ۱ میلی گرم در لیتر از بین می برند. با این حال، به دلیل آرایش زمین شناسی و کیفیت آب های زیرزمینی، بسیاری از مناطق از نظر آهن به طور قابل توجهی بالاتر از آن هستند.

دیدن آب با ۱۰ ppm آهن در ویسکانسین غیر معمول نیست. در آیداهو ۱۵ ppm کاملاً معمولی است.

نرم کننده آب معمولی حاوی دانه های رزین است که برای از بین بردن مواد معدنی سختی کلسیم و منیزیم از طریق فرآیندی معروف به تبادل یونی طراحی شده است. نمک های نرم کننده آب بر روی رزین آبکشی می کنند تا یون های کلسیم و منیزیم را از بین ببرید و آنها را از نرم کننده بشویید. اما آهن بیش از حد غالباً در آب است که برای استفاده به خانه شما سفر می کند. (درباره نحوه عملکرد نرم کننده آب اطلاعات بیشتری کسب کنید.)

اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف آهن موجود در آب منزل خود را بخوانید.

راه حل های تصفیه آب و دستگاه تصفیه اب برای آب دارای مقدار بالای آهن

اگر آهن سنگین باعث ایجاد مشکل در خانه شما می شود ، ممکن است نیاز به به روزرسانی یا تکمیل تجهیزات تصفیه آب خود داشته باشید.

از بین بردن آهن از آب نیاز به درک شیمیایی آن دارد.

دو نوع اصلی آهن در آب وجود دارد. اول، آهنی وجود دارد که نامحلول و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. معمولاً “آهن قرمز” خوانده می شود. سپس، آهنی محلول وجود دارد ، که در آب حل می شود و نامرئی است. ما این را “آهن آب پاک” می نامیم.

از آنجا که آب با آهن آهن حاوی ذرات است، می توان آهن را با محیط مناسب فیلتر کرد. آهن حل شده کمی سخت تر است. برای تغییر آن از حالت حل شده به ذرات آهن، به اکسیداسیون نیاز دارد تا بتوان آن را حذف کرد.

موثرترین راه حل اگر صاحب نرم کننده هستید، اضافه کردن فیلتر آهن است. شما می توانید یک سیستم حرفه ای تصفیه آهن نصب کنید. این شامل یک محفظه هوای منحصر به فرد است که ابتدا آب از طریق آن عبور می کند تا باعث اکسیداسیون آهن محلول شود، سپس ذرات تازه شکل گرفته شده توسط محیط داخل دام گیر می کنند.

علاوه بر سیستم هایی که برای اکسیداسیون و فیلتر کردن آهن طراحی شده اند، Crystal-Right یک زئولیت مصنوعی بی نظیر است که برای تصفیه بسیاری از انواع چاه های آب مشکل ایده آل است. اگر در حال حاضر نرم افزاری نصب نشده یا به دنبال به روزرسانی هستید، سیستم مجهز به Crystal-Right یک راه حل عالی است. در کاهش آهن، منگنز و سختی در یک واحد موثر است. برخی از مدلها حتی می توانند همزمان آب اسیدی را خنثی کنند.

برخورد با باکتری های آهن

اگر تا به حال قسمت بالای مخزن را در قسمت پشت توالت خود بلند کرده اید و متوجه شده اید که یک دسته از دستمال باریک و لاغر در اطراف شناور است ، باکتری های آهنی را شاهد بوده اید. این باکتری ها آهن موجود در آب شما را تغذیه می کنند و گرچه ممکن است یک نگرانی عمده برای سلامتی نباشد، اما می تواند چندین مسئله دیگر ایجاد کند.

آهن باکتریایی به رنگ آمیزی کمک می کند، روی طعم و بوی آب شما تأثیر منفی می گذارد، همچنین می تواند پمپ های چاه، ماشین های ظرفشویی و نرم کننده آب شما را نیز مسدود کند.

تکان دادن چاه خود با کلر یکی از راه های حل آهن باکتریایی است که در خانه شما شکل می گیرد. ژنراتور کلر ثبت شده با آب و راست نیز می تواند برای جلوگیری و رشد باکتری ها در نرم کننده آب خانگی یا سیستم مجهز به رسانه های سمت راست کریستال استفاده شود.

مشکلات آهن را در آب خانه خود برطرف کنید

در حالی که راه حل های موقت برای لکه های آهن وجود دارد، تنها یک راه برای حل دائمی مسائل مربوط به آب بالای آهن وجود دارد: دستگاه تصفیه ب حرفه ای است.

اگر ترجیح می دهید جلوی شستشوی لکه ها از سینک و توالت را متوقف کنید ، از علائم زنگ زده روی لباسشویی خود متنفر باشید ، و از داشتن آب چربی ناخوشایند مریض و خسته هستید ، متخصصان ما می توانند وضعیت خانه شما را آزمایش و ارزیابی کنند و راه حل مناسب را توصیه کنند.

نرم کننده آب مطمئناً یک قطعه مهم در درست کردن آب برای خانواده شماست، اما ممکن است این تنها تجهیزات مورد نیاز شما نباشد. دریابید که چه دستگاه تصفیه اب ای برای شما مفید خواهد بود…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *