تصفیه فاضلاب

از نظر انسان شناسی، انسان ها واقعاً نیازی به مصرف محصولات مبتنی بر شیر ندارند. این امر با وجود افراد حساس به لاکتوز مشهود است. با این وجود مردم از لبنیات نیز لذت می برند. هیچ چیز کاملاً شبیه کاسه بستنی در یک روز گرم یا یک لیوان شیر سرد با یک کلوچه تازه فر نیست. من خودم یکی از طرفداران پنیر به اشکال مختلف هستم: پنیر کبابی ، ماکارونی و پنیر یا پنیر رشته ای. بنابراین، با مصرف تمام این محصولات لبنی، تصفیه فاضلاب لبنی برای حمایت از این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است.

از آنجایی که میزان مصرف جهانی و تقاضای لبنیات بسیار زیاد است، صنعت لبنیات بسیار بزرگ است. مانند بسیاری از غذاها و نوشیدنی های دیگر، آب جزء قابل توجهی در تولید آنها است. از آنجا که شیر یکی از ترکیبات اصلی لبنیات است  آب به عنوان یک ماده مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما برای تمیز کردن و شستشو، ضد عفونی و گرم کردن و سرمایش بسیار استفاده می شود. بنابراین برای رفع این نیازها راه حل های تصفیه فاضلاب لبنی مورد نیاز است.

با توجه به محصول و روش های تولید، فاضلاب حاصل از لبنیات می تواند حاوی تعدادی آلاینده مختلف باشد. این آلاینده ها معمولاً شامل TSS ، BOD ، COD ، نیتروژن ، فسفر ، چربی ها ، روغن ها و گریس هستند. در این مقاله، ما می خواهیم به استفاده از الکتروکوآگولاسیون بهینه شده (EC) به عنوان یک راه حل یکپارچه برای تصفیه خانه های فاضلاب لبنی بپردازیم.

در زیر ذکر شده پنج مزیت مهم استفاده از EC در تصفیه فاضلاب های لبنی است.

رسوب گذاری و لخته سازی

یکی از دلایل اصلی تداخلات انعقادی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرد به دلیل تمایل آنها به رسوب و لخته شدن ذرات در تصفیه فاضلاب های لبنی است. این ذرات می توانند شامل ذرات سنگین تری باشند که در پایین مخزن واکنش و مواد سبک تر مانند چربی هایی که می توانند به سمت بالا شناور شوند، حل شوند. در یک فرآیند الکتروواژولاسیون در تصفیه فاضلاب ، بار تحویل شده به الکترودها – و یونهای فلزی حاصل از آن از آند آزاد می شوند – باعث بی ثبات شدن محلول شده و باعث انعقاد مواد جامد از محلول می شوند در حالی که حباب های تولید شده روی کاتد ذرات سبک تر را به سمت بالا می کشند. این فرآیند امکان جداسازی مواد جامد را در یک فرآیند پس از روشن سازی امکان پذیر می کند.

ارزش جدید لجن

لجن یک محصول بسیار متداول از فرآیندهای انعقادی است. با انعقاد شیمیایی، لجن به دلیل مواد شیمیایی مورد استفاده در این فرآیند، بسیار فراوان و مضر است. با EC، هیچ افزودنی شیمیایی وجود ندارد (تنظیم pH را نمی شمرد) بنابراین میزان تولید لجن کمتر است و لجن غالباً خطرناک نیست. به عنوان یک امتیاز اضافی، این لجن غیر خطرناک که در اثر فرآیند تصفیه فاضلاب لبنی ایجاد می شود، می تواند در جای دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

ازت و فسفر معمولاً در کودها استفاده می شود زیرا به رشد گیاهان سالم کمک می کند. نیتروژن و فسفر موجود در فاضلاب های لبنی در طی فرآیند EC به لجن رسوب می کنند و این لجن به طور بالقوه می تواند به عنوان یک ماده افزودنی مفید خاک به مزارع محلی یا شرکت های حبس فروشی فروخته شود.

بازیافت چربی ها

بجز شیر کامل، انواع دیگر شیر محتوای چربی را کاهش می دهد. ۲٪ ، ۱٪ و شیر بدون چربی بخشی از محتوای اولیه چربی شیر خام را حذف کرده اند. این چربی باقیمانده می تواند در فاضلاب از تأسیسات تولید خاتمه یابد. همانطور که قبلاً ذکر شد، چربی ها در حین فرآیند EC توسط حباب های تولید شده از کاتد به بالای مخزن شناور می شوند.

این چربی به همراه سایر ذرات لخته شده از تصفیه فاضلاب لبنی ، می تواند در بالای محلول جمع شود. سپس چربی را می توان از بقیه جدا کرد و به طور بالقوه به عنوان منبع انرژی بازیافت شده برای گیاه مورد استفاده قرار می گیرد. یک کاربرد بالقوه می تواند به عنوان منبع گرما برای هر واحد جوش در فرآیند باشد.

سهولت بهره برداری و نگهداری

پس از اتمام جزئیات سیستم مانند pH بهینه، چگالی جریان بهینه و مواد و چیدمان بهینه الکترود، سیستم EC نسبتاً آسان عمل می کند. سیستم های بزرگتر برای ساده تر کردن کارایی به صورت خودکار انجام می شوند. طراحی سیستم های EC همچنین نگهداری را آسان و حداقل نگه می دارد.

استفاده مجدد از آب

اکنون و آینده مهم است که شرکتها در مواجهه با کمبود آب از مصرف آب خام خود آگاه شوند. به عنوان یک مصرف کننده بزرگ آب خام، صنایع لبنی باید راه هایی برای پایداری بیشتر در مصرف آب خود بیابند. یکی از راه های انجام این کار استفاده مجدد از پساب است.

با داشتن یک سیستم تصفیه مؤثر برای تصفیه فاضلاب لبنی ، این کار به راحتی قابل انجام است. Electrocoagulation Specialized یکی از این روشهای تصفیه است که با سایر فرآیندهای از جمله تصفیه، شفاف سازی و یک واحد ضد عفونی کننده برای صیقل دادن / حذف هرگونه آلودگی بیولوژیکی باقیمانده یکپارچه شده است. علاوه بر این، با استفاده مجدد از فاضلاب، می توان هزینه های عملیاتی مرتبط با مصرف آب خام را برای شرکت لبنیات کاهش داد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *