سیستم تصفیه آب

در اکثر سیستم های تصفیه آب و فاضلاب استاندارد، یک فرآیند لخته سازی وجود دارد که برای کاهش غلظت مواد جامد در جریان پساب استفاده می شود. این فرایند خاص باعث استفاده از موادی می شود که به جمع شدن ذرات معلق کمک می کنند. چندین ماده مختلف وجود دارد که ده ها سال است که مورد استفاده قرار می گیرند، اما تحقیقات به دنبال یافتن بیشتر این مواد هستند. در حالت ایده آل، فلوکولنت های جدیدتر مؤثرتر، بلکه سازگار با محیط زیست هستند.

ZeoTurb چیست؟

ZeoTurb یک روش لخته سازی پودر منحصر به فرد و پیشرفته است که برای شفاف سازی سیستم های تصفیه آب و فاضلاب طراحی شده است. این رسانه به عنوان یک ماده قدرتمند بیولوژیکی و ارگانیک عمل می کند که هم برای کاربردهای شهری و هم برای صنعت ایمن و مؤثر است.

چگونه می تواند مسئولیت تصفیه آب را انجام دهد؟

این روش تصفیه پودر فلوکولانت نوآورانه می تواند به صورت دستی در یک شفاف کننده وارد شود. همچنین می توان با استفاده از سیستم پخش پودر خشک به صورت خودگردان در مخزن یا سیستم شفاف کننده وارد شد و با استفاده از میکسر با سرعت کم تقریباً ۵-۱۰ دقیقه با همزن شد.

انعقاد و لخته سازی دو مهمترین و رایج ترین فرآیند تصفیه در سیستم های تصفیه آب است. آنها در پیش تصفیه قبل از رسوبگذاری نقش دارند، جایی که اکثر جداسازی جامد / مایع در آماده سازی برای فرآیندهای بعدی مانند تصفیه رخ می دهد.

این فرآیندهای سیستم تصفیه آب غالباً مترادف به کار می روند، زیرا آنها اغلب به صورت هم زمان استفاده می شوند و عموماً مشابه هستند، اما کاملاً یکسان نیستند. انعقاد فرآیندی است که از یک کمک منعقد شده منعقد شده برای تهی کردن بار متضاد موجود بین ذرات معلق درون محلول آب یا فاضلاب استفاده می کند. قبل از افزودن منعقد کننده از طریق مواد شیمیایی یا از طریق الکتروواکولاسیون، بار بین ذرات آنها را از یکدیگر دفع می کند. این کار فرآیند تصفیه را کندتر می کند، اما پس از آن، هنگامی که بار خنثی می شود، این ذرات می توانند شروع به جمع شدن کنند.

با این حال، این هنوز هم می تواند برخی از زمان در یک شفاف سازی طول بکشد، بنابراین، برای سرعت بخشیدن به موارد در امتداد یک کمک فلوکولانت وارد شده و محلول به آرامی هم زده می شود. فلوکولانت باعث می شود ذرات در حال جمع شدن بیشتر به یکدیگر جذب شوند و آشفتگی باعث می شود که توده ها با تحریک بیشتری برخورد کنند. هرچه این توده ها بزرگتر شوند، در مرحله رسوب گذاری / شفاف سازی سریع تر از حالت تعلیق خارج می شوند.

چرا ZeoTurb باعث ایجاد یک فلوکولانت خوب می شود؟

آنچه که جوش می خورد خواص مواد تشکیل دهنده آن است. یکی از دلایل آن، خواص فیزیکی و شیمیایی آن، کارایی در کاهش کدورت، رسوب و ردیابی سطح فلزات سنگین را نشان داده است. برای دیگری، برخلاف بسیاری از لکه های مصنوعی دیگر، هر دو ماده کاملاً طبیعی و سازگار با محیط زیست هستند.

مواد تشکیل دهنده آن از قابلیت جاذبه و تبادل کاتیون بسیار عالی است. پلیمرها به دلیل قابلیت اتصال به خوبی در تصفیه آب شناخته شده اند. این رسانه پودر میل به فلزات سنگین، شبیه به زئولیت دارد ، بنابراین جذب یون های فلزات سنگین، مواد جامد معلق و کدورت را ترکیب می کند. ترکیب دوستدار محیط زیست آن، حتی در صورت وجود نیروهای برشی، انباشتهای تشکیل شده را با ثبات و در کنار هم نگه می دارد. برخلاف سایر پلیمرهای فلوکولانت، می توان از آن در برنامه های شفاف سازی قبل از سیستم های غشایی با فیلتراسیون بعد نیز استفاده کرد.

چه کسانی می توانند از استفاده از رسانه های درمان فلوکولانت Zeoturb بهره مند شوند؟

  • شهرداری ها
  • صنایع مرتبط با نفت
  • غذا و نوشیدنی
  • تولید برق
  • منسوجات
  • کاغذ خمیر و کاغذ
  • تجاری / صنعتی

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *