فرآیند تصفیه آب اسمز معکوس

آیا در مورد روند دخیل در تصفیه آب شنیده اید؟ فرآیند تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس همچنین به عنوان دستگاه های تصفیه آب صنعتی RO یا سیستم های فوق فیلتراسیون بیش از حد نامیده می شود که به عنوان برترین سیستم تصفیه در نظر گرفته می شود. در مرحله اول، آلودگی های آب با فرآیند تصفیه حذف می شوند. اگر می خواهید با بهترین نتایج بهترین بهره را ببرید و با تمیز کردن فیلتر آب RO از آسیب های جدی جلوگیری کنید.

نگهداری از دستگاه تصفیه آب اغلب می تواند پر هزینه و ناامید کننده باشد. تمیز کردن و استفاده مجدد از فیلتر کاملاً روشی معمول است، اما شما باید این کار را بطور معمول انجام دهید. فشار آب به دلیل تشکیل خاک در فیلتر آب شما افزایش می یابد. شما نمی توانید یک بار برای چند ماه دستگاه تصفیه آب را خریداری کنید، سعی کنید به روشی مناسب نگهداری کنید. بگذارید نحوه تمیز کردن دستگاه تصفیه آب را ببینید:

چه زمانی باید دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمز معکوس خود را تمیز کنید؟

شما برای تمیز کردن فرآیند دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس راه های متنوعی دارید. سه نمونه خاص برای تمیز کردن سیستم آب RO توصیه می شود. اگر شار کاهش یابد، روش اول حتی با اندازه کوچکتر کاهش می یابد. دلیل دوم افزایش محتوای نمک در فیلتر و کاهش فشار در محفظه فشار است. هرکسی باید برای هر ۳ تا ۱۲ ماه بر این اساس سعی کند دستگاه تصفیه آب RO را تمیز کند. اگر آلودگی های بالای TDS در منبع آب شما وجود دارد، باید مرتباً آن را تمیز کنید. فلزات سنگین و TDS می توانند به عملکرد سیستم RO شما حمله کنند.

روند تمیز کردن دستگاه تصفیه آب آسان است ، می توانید به تنهایی آن را انجام دهید. برای جلوگیری از بوی ناپاک موجود در دستگاه تصفیه آب ، باید مرتباً آنرا تمیز و ضد عفونی کنید. فعالیت تمیز کردن می تواند طعم و مزه آب شما را تقویت کند.

روش تمیز کردن

چگونه دستگاه تصفیه آب را تمیز کنیم؟ به طور معمول برای تمیز کردن سیستم فیلتراسیون RO 4 تا ۸ ساعت زمان لازم است. زمان تمیز کردن تقریبا به مقدار ناپاک موجود در دستگاه تصفیه آب بستگی دارد. اگر می خواهید گرفتگی و آلودگی موجود در دستگاه تصفیه آب خود را از بین ببرید، روش تمیز کردن باید با گردش کم جریان شروع شود. پس از این فرآیند، شما باید از محلول تمیز کردن توصیه شده توسط سازنده تصفیه آب خود استفاده کنید. شما باید حداقل ۶۰ دقیقه در سیستم آب RO خود این محلول تمیز کردن را نگه دارید. دامنه PH ممکن است از ۰٫۵pH تغییر کند. شما باید قبل از مراحل بعدی آن را مطابق با مقدار هدفمند تنظیم کنید. همان فرآیند تمیز کردن باید در مراحل مختلف انجام شود.

فرآیند چرخش و خیس کردن اختیاری نیز در تمیز کردن دستگاه تصفیه آب نقش دارد که بستگی به دستورالعمل های تولید کننده دارد. با شروع فرآیند تمیز کردن دستگاه تصفیه آب RO، باید مقدار pH و دما را به درستی حفظ کنید. با کاهش فشار و بالا رفتن آب تصفیه شده ، باقیمانده مواد شیمیایی از چوب رد و بدل شده RO پاک شده است.

ابزارهای مورد نیاز

برای دستیابی به بهترین نتیجه، ابزارهای مختلفی برای تمیز کردن دستگاه تصفیه آب مورد نیاز است. چه آب نرم باشد یا آب فیلتر شده با آب RO، برای تمیز کردن سیستم ها باید رقیق شوید. این فرایند به شما کمک می کند تا به نتایج عالی نظافت برسید و طول عمر اجزای موجود در دستگاه تصفیه آب RO را افزایش دهید. برخی از ابزارهای دیگر مانند مخزن تمیز کردن RO ، پمپ تمیز کردن RO، میکسر مخزن RO، فیلتر کارتریج تمیز کردن RO و کولر یا بخاری مخزن RO که به شما کمک می کند خاک موجود در تصفیه آب خود را تمیز کنید.

علاوه بر این، شما باید از برخی از ابزار دقیق برای نظارت بر جریان، فشار دما و سطح مخزن استفاده کنید.

چیزهایی که باید هنگام تمیز کردن فیلتراسیون آب RO به خاطر بسپارید:

شما فقط برای محافظت از قسمت های ظریف تصفیه آب RO به تعداد زیادی از اقدامات احتیاطی احتیاج دارید. در ابتدا، طبق پیشنهادات تولید کنندگان، باید دوز، دما، مقدار pH و لیست شیمیایی مناسب را دنبال کنید.

اینها همه فرایندها و رویه های مهم درگیر در تمیز کردن سیستم تصفیه آب RO است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *