تصفیه آب RO

بسیاری از شرکت های تولید کننده امروز پول زیادی را در منابع آب سرمایه گذاری می کنند. علاقه اصلی این شرکت ها به بازپرداخت بازده سرمایه گذاری (ROI) آنها است. Osmosis Reverse Industrial یا RO یکی از جنبه هایی است که می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها در تقویت ROI با حداقل هزینه، از آن خارج شود. فرآیند RO صنعتی به زبان ساده اگر Reverse Osmosis (RO) را تعریف کنیم، این یک روش پیشرفته برای تصفیه است یا می توان گفت فیلتر آب است. اسمز فرایندی است که محلول ها یا مایعات مختلفی که حاوی غلظت مواد معدنی محلول هستند از طریق غشای نیمه نفوذ پذیر عبور می کنند. در طی این مدت، آب از آن طرف که آب تمیزتر است حرکت می کند و به سمت قسمت خاکی و یا بیشتر آلوده کننده مواد معدنی دیواره غشا حرکت می کند. در رابطه با این تصفیه آب، مهندسان روش هایی برای انجام یک عمل مخالف فهمیده اند که می توان آن را مناسب “اسمز معکوس” یا به عبارت ساده تر “RO” عنوان کرد. در فرآیند RO صنعتی، آب از سمت غلظت بالای مواد معدنی به طرف تمیز عبور می کند. مواد معدنی و سایر مواد آلوده کننده که در آب حل می شوند نمی توانند از غشاء عبور کرده و از آن باقی بمانند و آب منتقل شده از طرف دیگر تمیز و اساساً عاری از مواد معدنی شود.

کاربرد عملی RO صنعتی

فرایند کامل RO شامل مشارکت عظیم قطعات متحرک مانند “پمپ” و “غشاهای فیلتر نهایی” که یکی از مطمئن ترین و مقرون به صرفه ترین روش های تصفیه آب را ارائه می دهند، می باشد. وظیفه واقعی توسط “غشاهای فیلتر نهایی” که به طور خاص برای فیلتر کردن آلاینده های محلول از آب صنعتی طراحی شده اند، انجام می شود. سیستم های مدرن RO نه تنها مقرون به صرفه اند بلکه بسیار قدرتمند و قابل اعتماد هستند. این فرایند می تواند نمک را از آب دریا حذف کند، به عنوان مثال با آمار شگفت آور میلیون ها گالن در روز. فیلتراسیون RO بطور برجسته ای برای تصفیه آب خوراکی دیگ بخار استفاده می شود تا به حداقل برسد مقیاس گذاری مواد معدنی که در عملکرد کارآمد دیگ بخار با حجم کمتری از آب داغ باعث خاموش شدن زباله می شود. RO صنعتی غالباً برای بازیافت فاضلاب برای بازیافت در فرایندهای صنعتی استفاده می شود.

مزایای تسهیلات ساخت

تصفیه آب همیشه برای شرکت های بزرگ پیچیده و پر هزینه بوده است. اسمز معکوس هنگامی که برون سپاری شد برای این شرکت ها بسیار مثمر ثمر است. کارشناسان آب می توانند برای تأمین نیازهای موقت، اضطراری یا طولانی مدت تصفیه آب، یک سیستم تصفیه آب RO نصب شده را به محل تولید تحویل دهند. عملیات کلید در دست داشتن مشارکت پرسنل تولیدی در نگهداری یا سایر کارهای عملیاتی را مصادره می کند. مهندسان تصفیه آب با جدیدترین فن آوری ها در علم تصفیه مهارت و مهارت دارند. آنها همچنین مطابق با قوانین و مقررات فعلی صنعت هستند که می توانند به مشاغل تولیدی کمک کنند تا از مجازات های ممنوع ، تعطیل تسهیلات و سایر پیامدهای بالقوه فاجعه بار جلوگیری کنند. با پیشرفت های تکنولوژیکی در اسمز معکوس برای تولید، وام های اقساط اعتباری ضعیف وام های مستقر در روز وام دهنده مستقیم نیست این فرایند به راحتی قابل دسترسی و به راحتی قابل مدیریت است. با افزایش هزینه و کمبود نسبی تصفیه آب اسمز معکوس آب، نمودار تقاضا در حال افزایش است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *