اهمیت تصفیه آب در زندگی مردم

یکی از بزرگترین مشکلی که در لوله کشی آب شهری، وجود مقدار بسیار زیادی کلر در آن به منظور ضدعفونی شدن آب می باشد. مشخص است که آب به وسیله کلر ضدعفونی می شود و تا حدی زیادی از آلودگی های آن از بین خواهد رفت، ولی خود کلر ضررهایی برای سلامتی انسان ها دارد. زمانی که کلر به منظور ضد عفونی کردن به آب اضافه می گردد، سبب ترکیب شدن کلر با مواد آلی موجود در آب خواهد شد. بنابراین با توجه به نظرات پزشکی وجود این ماده در آب خاصیت سرطان زایی در بدن دارد.در آب تصفیه شده ، عناصر بسیاری ترکیب شده اند، که بعضی از آن ها به رشد و تکامل انسان کمک می کند اما در آخر عناصر دیگری هم وجود دارند که سلامتی انسان را تهدید می کنند.این عناصر مضر شامل فلزات سنگینی همانند کادمیوم، سرب، جیوه و آرسینک می باشد که به دلیل سمی بودن خطر مهمی برای سلامت انسان به شمار می آید.

سرب، فلزی بسیار نرم می باشد و در ساختمان سازی هم استفاده می شود و دارای کاربرد صنعتی است. با وجود فوایدی که سرب دارد، که وارد آب شده است و زمانی که با آن مخلوط می شود که بسیار خطرناک است و نیز برای انسان ممکن است خیلی خطرآفرین باشد.بعد از تصفیه شدن آب در تصفیه خانه ها، به علت آن که بسیاری از خانه ها و سیستم های تصفیه آب قدیمی هنوز از لوله کشی سربی و یا از شیر آلات برنجی که دارای مقداری سرب می باشند، استفاده خواهند کرد،بنابراین این امکان وجود دارد که آب مجددا با سرب ترکیب و آلوده شود.حال اگر که آب منطقه شما دارای خاصیت اسیدی می باشد وPH آن کمتر از ۷ باشد، به طور قطع میزان خوردگی آن زیاد می شود. خوردگی بیش از حد سرب، افزایش غلظت آن در آب را نتیجه خواهد داد که بسیار خطرناک می باشد و با گذشت زمان سبب بروز مسمومیت با سرب در بدن می شود.

استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی

متاسفانه در حال حاضر به علت گسترش صنایع مختلف، روند افزایش غلظت این فلزات در آب آشامیدنی رو به رشد می باشد و تبدیل به یک بحران و مسئله بسیار مهم برای کشورهای مختلف می شود. مصرف آب آشامیدنی حاوی این آلاینده ها در طولانی مدت سبب به وجود آمدن اختلالات سیستم عصبی، تضعیف سیستم دفاعی بدن، ایجاد اختلال در عملکرد گلبول های سفید بدن، کاهش رشد اندام ها در نوجوانان و بیماری های صعب العلاج مانند سرطان خواهد شد.این موارد تنها قسمت کوچکی از مشکلات و بیماری هایی می باشند، که امکان دارد بر اثر مصرف آب آلوده به وجود می آیند. بیشترین مسمومیت با فلزات سنگین زمانی اتفاق می افتد، که بدن انسان در حال رشد باشد. پس باید بدانید که جنین در بدن مادر، نوزادان و کودکان از آن دسته افرادی می باشند که خیلی در معرض خطر هستند. پس بهتر است، از روش های تصفیه آب در محل مانند دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده نماییم.

نیترات و خطرات آن در آب آشامیدنی

حال باید بدانید که آلاینده های خطرناک موجود در آب آشامیدنی که می تواند برای سلامتی انسان بسیار خطرناک باشد، نیترات می باشد. نیترات به دلیل وجود یک سری از میکروارگانیسم ها و کودهای گیاهی در خاک به وجود می آید و در طی فرآیندهایی به آب های زیر زمینی راه پیدا می کند و به راحتی در آب حل می شود و تبدیل به ماده بسیار خطرناکی می شود. نیتراتی که در آب وجود دارد به سختی از بین خواهد رفت و برای حذف آن باید از دستگاه های تصفیه آب پیشرفته که قابلیت حذف نیترات و نیتریت را دارند استفاده کنیم.مهم ترین راه حلی که در حال حاضر برای استفاده صحیح از آب آشامیدنی و جلوگیری از بروز مشکلات فوق وجود دارد، استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد. تکنولوژی دستگاه های تصفیه آب با گذشت زمان پیشرفته تر می شوند و دستگاه هایی تولید می کنند، که قابلیت حذف درصد بسیاری از آلاینده ها و املاح مضر آب را خواهد داشت و تضمین کننده سلامت آب اشامیدنی شما می شود.

مجموعه البرزآبکوتوان سعی می کند که برای استفاده از آب آشامیدنی سالم و گوارا، همواره با هدف ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر به مصرف کنندگان گرامی و بهبود سلامت جامعه، دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی را در برندها، مدل ها و قابلیت های گوناگون را به بازار عرضه می کند. تلاش اعضای این مجموعه بر این می باشد که همیشه دستگاه هایی با اصالت کم ترین هزینه ممکن را به مشتریان خود ارائه دهند.

همان جور که می دانید از شروع حیات بشریت تا الان، آب به عنوان یکی از مهمترین عوامل بقا و مایه حیات است و به عنوان یکی از مهم ترین سرمایه های انسان در زندگی است. کارشناسان مجموعه البرزآبکوتوان گرد هم جمع شده اند تا تمامی تجربیاتی که در چندین ساله خود را در صنعت تصفیه آب در اختیارتان قرار داده اند و شما را در این امر مهم همراهی می کنند.

بهترین راه حل تصفیه آب در منزل

دستگاه های تصفیه آب با وجود فیلتر بسیار قوی که دارند به نام ممبران که معمولاً در مرحله چهارم از فرآیند تصفیه آب قرار دارد، قابلیت حذف ۹۹% از املاح مضر آب و فلزات سنگینی چون سرب، جیوه، روی، و کلیه جامدات معلق یا اصطلاحا TDS  آب را خواهند داشت. که سبب از بین رفتن بیش از ۹۹ درصد از آلودگی های موجود در آب می شود یعنی خلوص و تمیزی بالا است که تضمین کننده سلامت آب آشامیدنی می باشد.

دستگاه های تصفیه آب خانگی که از روش اسمز معکوس برای خالص سازی آب استفاده خواهند کرد، منجر به بالاترین دقت در تصفیه می شود و آبی با بیشترین کیفیت ممکن را تولید خواهد کرد. مجموعه ما با توجه به آنچه که شما نیاز دارید می تواند دستگا تصفیه آب را در مدل های مختلفی عرضه کند .شما عزیزان نیز در امر انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب می توانید متناسب با نیاز خود از راهنمایی و مشاوره رایگان وب سایت ما بهره مند شوید.شما عزیزان می توانید همین حالا به ما در البرزآبکوتوان تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شما عزیزان را در این حوزه راهنمایی کنند.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید : اهمیت آب قابل شرب با کیفیت بالا

آب

آب برای همه موجودات زنده است و بدون آن ، ما فقط حدود پنج روز زندگی خواهیم کرد. بدن ما بیش از ۵۰٪ آب دارد و به حفظ دمای طبیعی بدن ، روانکردن مفاصل کمک می کند و بدن را قادر می سازد تا با دفع ادرار ، عرق و روده از بین بردن آلودگی ها را ممکن کند. پزشکان به ما توصیه می کنند حداقل هشت ۸ اونس آب بنوشید. هر روز لیوان آب و مطالعات نشان می دهد که زنان ، به طور متوسط ​​، تقریباً ۹۱ اونس مصرف می کنند. آب و مردان حدود ۱۲۵ اونس می نوشند. هر روز آب بخشی از این مصرف آب از غذاهایی مانند میوه و سبزیجات است. به نظر می رسد که چرا آب برای سلامتی ما بسیار مهم است ، اما درک خطرات مختلف ناشی از آلودگی و چگونگی محافظت از آب آشامیدنی شما می تواند عمیق تر باشد.

آیا آب شیر بی خطر است؟

به طور کلی ، در صورت تهیه سیستم آب عمومی که توسط یک شهرداری اداره و نگهداری می شود ، آب شیر مصرفی بی خطر است. هنگامی که آب آشامیدنی از یک مرکز تصفیه خارج می شود و به خانه شما سفر می کند ، استانداردهای کیفیت باید به الزامات ایمنی شدید برسند. متأسفانه ، حتی با این سیاستهای ایمنی ، به معنای این نیست که آب عاری از هرگونه آلودگی نیست ، بلکه این است که میزان آلاینده ها به اندازه کافی پایین است که هیچ خطری برای سلامتی ایجاد نکند. حوادث اتفاق می افتد و اگر آبرسانی به چیزی که می تواند بیماری ایجاد کند آلوده نشود ، تأمین کننده باید ظرف ۲۴ ساعت مصرف کنندگان را آگاه کند و پیشنهادات جایگزینی برای آب آشامیدنی سالم ارائه دهد.

انواع آلودگی ها

چند روش وجود دارد که آب می تواند آلوده شود. آب می تواند حاوی میکروارگانیسم هایی مانند انگل و باکتری باشد که از مدفوع انسان یا حیوان به آب اضافه می شود. همچنین می تواند از زباله های صنعتی مانند سمپاشی محصولات حاوی مواد شیمیایی یا نیترات های مورد استفاده در کودهایی که از زمین خارج شده اند آلوده شود. گاهی اوقات رسوبات طبیعی از زیر زمین می توانند مواد معدنی مختلفی از قبیل سرب یا جیوه داشته باشند که می توانند وارد آب شوند. سرب همچنین می تواند از طریق لوله های قدیمی سرب به منبع آب منتقل شود. حتی لوله هایی که ادعا می کنند “بدون سرب هستند” می توانند حاوی ۸٪ سرب باشند. برای جلوگیری از مصرف سرب هنگام استفاده از شیر آب ، از شیر آب سرد استفاده کنید و بگذارید آب قبل از استفاده برای یک دقیقه آب بکشد.

راه حل برای مشکل

غالباً هنگامی که اخطار آلودگی در مورد بحران آب به منازل ارسال می شود ، توصیه می شود آب شما را به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت جوشانده شود ، بنابراین بسیاری از مصرف کنندگان تحت این تصور هستند که می توان آلودگی ها را با گرم کردن آب برای پاکسازی آن حذف کرد. جوشاندن آب در واقع میکروب ها را از بین می برد. با این حال ، آلاینده هایی مانند سرب ، نیترات و سموم دفع آفات با استفاده از این روش از بین نمی روند. این ممکن است نتیجه مخالف داشته باشد زیرا جوش باعث کاهش میزان آب هنگام تبخیر می شود و غلظت آلودگی را حتی بیشتر می کند. چهار فیلتر اصلی آب وجود دارد که برای از بین بردن آلاینده ها مفیدتر هستند:

فیلترهای کربن فعال شده – اینها می توانند آلاینده های آلی را که باعث تغییر طعم و بو می شوند ، از بین ببرند. سیستم های خاصی برای از بین بردن مواد شیمیایی مانند محصولات جانبی کلرزنی ، سموم دفع آفات و برخی فلزات مانند مس یا سرب طراحی شده اند.
اسمز معکوس – این سیستم تصفیه می تواند نیترات ، سدیم ، سموم دفع آفات و پتروشیمی ها را از بین ببرد.
Ion Exchange – این نوع فیلتر می تواند مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم را از بین ببرد و از آنها در ترکیب با سایر سیستم ها مانند جذب کربن یا اسمز معکوس استفاده می شود.
تقطیر – این روش با جمع آوری چگالش بخار از آب جوش ، آب مقطر ایجاد می کند

موارد استفاده از آب مقطر

ما قبلاً به بعضی از روش های استفاده مردم از دستگاه آب مقطر ساز صنعتی اشاره کردیم اما اجازه می دهیم نگاهی دیگر بیندازیم و برخی از نکات خود را گسترش دهیم.

۱)در صنعت پزشکی به این نوع آب مقطر آب استریل گفته می شود که کمی متفاوت است. این ماده برای استریل کردن کلیه وسایلی که با انسان در تماس هستند استفاده می شود. جراحان همچنین از آن برای شستن دست ها ، ضد عفونی کردن آنها قبل از انجام عمل یا تمیز کردن زخم ها استفاده می کنند. آب مقطر توسط دندانپزشکان ترجیح داده می شود زیرا بیماران آنها از آن برای شستشوی دهان خود استفاده می کنند. در ضمن دندانپزشکان از آن برای پاک کردن تجهیزات وی استفاده می کنند.

۲)هنگامی که متخصصان آزمایشات را در یک آزمایشگاه انجام می دهند استفاده می شود. به این ترتیب هیچ آزمایشی با باکتری یا مواد شیمیایی آلوده نمی شود.

۳)از آب مقطر توصیه می شود در دستگاه های CPAP (فشار مستمر هوایی مثبت) استفاده شود ، که برای باز کردن مداوم راه های هوایی شخص هنگام خواب به کار می رود تا بتواند نفس بکشد. این کار در شرایطی انجام می شود که فردی دچار اختلال خواب شدید باشد و فرد را در طول خواب از تنفس باز دارد. استفاده از این نوع آب ترجیح داده می شود زیرا اجازه نمی دهد هر نوع ارگانیسم یا ماده معدنی ساخته شود.

۴)به همین دلیل ، صنعت آرایشی از آب مقطر نیز استفاده می کند.

۵)حتی می توانید از آن در ماشین خود برای خنک کردن موتور و تمیز کردن یا باتری های اسید سرب استفاده کنید.

۶)مواد غذایی کنسرو شده معمولاً از آب مقطر نیز استفاده می کنند ، زیرا باعث حفظ رنگ ، طعم و مضرات می شوند.

۷)Net Pot ، چیزی است که مردم قرنها از آن برای پاک کردن احتقان و تسکین سردردهای سینوسی استفاده می کردند تا از بین رفتن بینی خود استفاده کنند. هنگام تمیز کردن این ماده ، استفاده از آب مقطر توصیه می شود و می توانید از آن برای حل مخلوط سینوس نیز استفاده کنید.

آب مقطر

آب مقطر آبی است که جوشانده شده تا بخار شود و سپس خنک شود تا دوباره آب شود. پس از آن عاری از مواد معدنی و نمک است. آب مقطر در باتری های اتومبیل و در آیرونزهای بخار استفاده می شود. آب مقطر از گرفتگی آهن در داخل مواد معدنی جلوگیری می کند. همچنین دارای کاربردهای مختلف پزشکی و صنعتی است. بعضی از افراد دوست دارند از آب مقطر برای درست کردن مکعب های یخی استفاده کنند. در اینجا نحوه تهیه آب مقطر در آشپزخانه شما آورده شده است. خواهید دید با وسایل ساده بدون استفاده از دستگاه آب مقطر ساز صنعتی می توانید در خانه آب مقطر تهیه کنید.

مواد مورد نیاز برای تهیه آب مقطر

 • ظرفی از جنس استنلس استیل ۳ تا ۵ گالن (۱۱٫۴ تا ۱۹ لیتر) با پوشش استیل ضد زنگ
 • شیر آب
 • کاسه شیشه ای مقاوم در برابر حرارت
 • گاز برای حرارت دادن
 • یخ

در اینجا چه باید بکنید

 1. در قسمت قابلمه استیل را در قسمت زیرین قابلمه قرار دهید.
 2. ظرف را به نصف با آب شیر پر کنید.
 3. کاسه شیشه ای را در ظرف قرار دهید ، به طوری که روی سطح آب شناور شود. قفسه پخت باید اطمینان حاصل کند که کف ظرف شیشه ای گلدان را لمس نمی کند.
 4. درپوش گلدان را وارونه کنید و آن را در بالای قابلمه قرار دهید.
 5. پوشش گلدان معکوس را با یخ پر کنید.
 6. آب را به جوش بیاورید و بگذارید حدود ۴۵ دقیقه جوش بیاید ، در صورت لزوم یخ را جایگزین کنید. با جوشیدن آب ، بخار می شود. بخار به درب سرد گلدان ضربه می زند و خنک می شود تا دوباره آب شود. مقداری آب درون کاسه شیشه ای فرو می رود. این آب مقطر است.
 7. گاز را خاموش کنید. درب قابلمه را جدا کنید. با استفاده از دستکش ، کاسه شیشه ای را با دقت بردارید – خیلی گرم خواهد بود.
 8. اجازه دهید آب مقطر در کاسه خنک شود و سپس می توانید آن را در بطری ها ذخیره کنید.

اگر آب تولید شده توسط سیستم اسمز معکوس در خانه خود را در شیر آب آشپزخانه دوست دارید ، آیا منطقی نیست که یک سیستم RO کامل خانه نصب کنید؟

شاید نه! به همین دلیل است که Whole House RO همیشه انتخاب صحیح نیست:

RO جایگاه خود را در قلمرو تصفیه آب دارد. اما وقتی صحبت از تصفیه آب در خانه می شود ، سیستم های RO معمولاً بهترین راه حل نیستند وقتی که به دنبال راهی برای داشتن آب بهتر در خانه خود هستید.

سؤال: چه موقع احساس می شود که یک خانه به سیستم اسمز معکوس نیاز دارد؟

سیستم های RO در از بین بردن آلودگی های مختلف از آب بسیار عالی هستند. ممکن است یک سیستم RO کامل در خانه هنگامی که سطح بالایی از یک آلاینده خاص را داشته باشید که از نظر اقتصادی با اسمز معکوس از بین می رود ، راه حل مناسبی باشد. اگر آلودگی خاصی در آب آشامیدنی خود داشته باشید که نگران کننده است ، یک متخصص آب ممکن است اسمز معکوس در کل خانه را به عنوان بهترین راه حل برای این آلاینده توصیه کند.

۶ دلیل اینکه سیستم اسمز معکوس در خانه به ندرت برای تصفیه مورد استفاده قرار می گیرند:

سیستم اسمز معکوس در خانه ( در کل خانه ) می تواند گران باشد: یک سیستم RO کامل در خانه گران است (۳K پوند) و اغلب نیاز به پیش تصفیه آب قبل از سیستم RO (مانند نرم کننده آب) دارد. یک سیستم خنثی سازی pH معمولاً بعنوان تیمار پس از تزریق نصب می شود تا سطح pH را به ۷ برگرداند. پس از آن یک مخزن ۲۰۰-۵۰۰ گالن ذخیره می شود تا بتواند آب تصفیه شده را ذخیره کند. مخزن داخل خانه خود کنید. این به طور معمول توسط یک سیستم UV در کل خانه انجام می شود تا پس از قرار گرفتن در مخزن ذخیره ، آب را ضد عفونی کند. بنابراین ، یک سیستم RO کاملاً خانگی ، به همراه تمام تجهیزات مورد نیاز قبل و بعد از تصفیه ، می تواند از نظر هزینه ای منفی باشد.

تعمیر و نگهداری سیستم Whole House RO: سیستم های RO کامل ، به همراه سایر سیستم ها و تجهیزات مرتبط ، به یک متخصص نصب کننده و خدماتی آگاه و متخصص جهت حفظ صحیح سیستم ها و جایگزینی فیلترها ، غشاهای RO و لامپ های UV احتیاج دارند.

Whole House RO مقدار زیادی آب مصرف می کند: غشاهای RO با شستشوی آب بر روی عنصر غشایی کار می کنند. مقداری آب از طریق این عنصر در آب فیلتر ریخته می شود و بقیه کمک می کند تا آلوده کننده ها در تخلیه تخلیه شوند. سیستم های بزرگ RO از آب زیادی استفاده می کنند. از آنجا که ایجاد یک گالن آب تصفیه شده در حدود ۲ گالن آب طول می کشد ، می توانید انتظار داشته باشید که صورتحساب آب شما با یک سیستم RO کامل در خانه دو برابر شود.

شستشوی آب فیلتر شده در حال تخلیه: از آنجا که بیشتر آب مورد استفاده در خانه برای نوشیدن مصرف نمی شود ، اما برای شستشوی توالت ها و حمام کردن استفاده می شود ، به طور معمول نیازی به داشتن آب با کیفیت RO برای کل خانه شما نیست.

قبل و بعد از تصفیه مواردی لازم است: همانطور که گفته شد ، سیستم های RO کاملاً خانگی به ندرت به تنهایی قابل نصب هستند. ممکن است نیاز به نصب صحیح قبل و بعد از عمل باشد تا سیستم شما به درستی کار کند. اگر آب شما حاوی مقادیر زیادی آهن ، گوگرد یا کلسیم (آب سخت) باشد ، ممکن است آن آلاینده ها قبل از سیستم اسمز معکوس از بین بروند.

فضای مورد نیاز: سیستم های RO کامل قبل و بعد از تصفیه خانه به یک مخزن بزرگ برای آب تصفیه شده نیاز دارند. همچنین تمام این تجهیزات در یک گاراژ یا خانه چاه به فضای زیادی احتیاج دارند ، که اغلب در دسترس نیست.

پرسش: بهترین گزینه برای تصفیه آب کل خانه چیست؟

وقتی به دنبال آب بهتری برای خانه و خانواده خود هستید ، هیچ جواب قطعی وجود ندارد. عوامل زیادی وجود دارد که می تواند این جواب را برای خانه شما تعیین کند مانند اندازه خانه ، تعداد افرادی که در خانه زندگی می کنند ، اندازه لوله ، آب چاه یا آب شهری و میزان آلودگی موجود در آب شما.

برای بیشتر خانه های موجود به آب شهری ، ما اغلب یک راه حل مقرون به صرفه ، سازگار با محیط زیست ، جمع و جور برای تصفیه آب و تصفیه آب کل خانه را توصیه می کنیم. به طور معمول ، این موارد حداقل را شامل می شود:

سیستم فیلتر رسوبی Whole House: ماسه ، سیلت ، خاک و زنگ زدگی ریز (میکروسکوپی) را از آب محافظت می کند و سایر فیلترها و تمام آب شما را محافظت می کند.

سیستم فیلتر کربن کل خانه: با از بین بردن کلر و بسیاری از آلاینده های دیگر (با چه عواملی کربن می تواند از بین برود) به بهبود طعم و بو بو کمک می کند.

سیستم ماوراء بنفش Whole House: تمام ۹۹ میکروارگانیسم ها از جمله E. coli ، ژیاردیا ، کریپتو ، ویروس ها و باکتری ها را از ۹۹٫۹۹٪ آب شما ضد عفونی می کند. این اطمینان حاصل می کند که تمام آب ورودی به خانه شما از نظر میکروبیولوژیکی برای دوش گرفتن ، آشامیدن و مسواک زدن ایمن است. یک سیستم کوچک کوچک و کوچک دسته کوچک موسیقی جاز کامپکت که دارای یک رسوب ، کربن و فیلترهای UV در یک سیستم است ، سیستم تصفیه آب Viqua HIS22-D4 است.

سیستم اسمز معکوس در خانه Undercounter در سینک آشپزخانه: یک سیستم کوچک RO کیفیت بطری آب را برای نوشیدن و پخت و پز در سینک آشپزخانه فراهم می کند. اندازه کوچک و قیمت پایین آن می تواند کیفیت آب تولید شده را بسیار اقتصادی کند. برای اندازه کم حجم و استفاده آسان ، ما سیستم RO PuROTwist RO را پیشنهاد می کنیم.

علاوه بر چهار توصیه سیستم در بالا ، ممکن است خانه شما به سیستم های اضافی برای از بین بردن آلاینده های خاص مانند سطح سختی بالا (کلسیم و منیزیم) نیاز داشته باشد. این کار به نرم کننده آب یا جایگزین نیاز دارد تا سختی و یا اثر آب سخت را از بین ببرد.

آب سخت می تواند باعث ایجاد مشکل در آب گرم و لوله شود. این همچنین می تواند اثربخشی سایر سیستم های تصفیه آب را تحت تأثیر قرار دهد.

اگر در مورد اینکه چه سیستم هایی بهترین آب را برای خانه شما فراهم می کند ، سؤال دارید ، لطفاً با تیم ما از کارشناسان آب از شنبه تا جمعه ، از ۸ صبح تا ۵ بعد از ظهر ، با شماره ما تماس بگیرید. آنها با گزینه های گوناگونی به شما کمک می کنند تا تعیین کنید کدام سیستم به بهترین وجه نیازهای شما را تعیین می کند.

تصفیه ویروس از آب

تصفیه ویروس از آب در دوران پخش ویروس کرونا با جدیت بیشتری دامه دارد. اکنون که ویروس کرونا به عنوان یک بیماری همه گیر جهانی معرفی شده است ، بسیاری از ما این سؤال را داریم که چگونه خود را از قرار گرفتن در معرض احتمالی محافظت کنیم؟

چگونه Covid-19 منتقل می شود؟

متخصص پزشکی در یک آزمایشگاه:
ویروس بسیار واگیر Covid-19 دو هفته انکوباسیون دارد که ویروس را به راحتی گسترش می دهد و در نتیجه بیماری تنفسی خفیف تا شدید با تب ، سرفه و مشکل در تنفس ایجاد می شود.

تا به امروز ، هیچ نشانی از پخش شدن Covid-19 از طریق آب وجود ندارد، اما به طور عمده از طریق تماس با هوا و سطح رایج است. از آنجا که حیوانات در گسترش MERS (سندرم تنفسی خاورمیانه) و کورو ویروسهای SARS (سندرم شدید تنفسی حاد شدید) نقش داشتند ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) از نزدیک مراقب است تا ببیند که آیا حیوانات در انتقال ویروس نقش ایفا می کنند یا خیر.

برخی ویروس ها توسط آب پخش می شوند

برخی از ویروس ها ، مانند مننژیت ، هپاتیت ، گاستروانتریت ، ملتحمه ، سارس ، هپاتیت A ، هپاتیت E و تافوئید می توانند از طریق آب پخش شوند.

ویروس ها و باکتری های ناشی از آب باعث می شوند صدها میلیون نفر در هر سال به بیماری ها مبتلا شوند ، فقط به این دلیل که آنها آب آلوده مصرف می کنند.

WHO پاتوژن های ویروسی منتقل شده از آب را نگرانی عمده ای برای سلامتی می داند.

امروزه بسیاری از افراد به دنبال راه هایی هستند که آب آشامیدنی آنها از ویروس ها و باکتری های ناشی از آب در امان باشد و تصفیه ویروس از آب را انجام دهند. ضد عفونی اشعه ماوراء بنفش روشی نسبتاً ارزان برای اطمینان از آب در هر شیر آب خانگی بدون ویروس است.

تصفیه ویروس از آب آشامیدنی چگونه امکان پذیر می باشد؟

یک سیستم ضد عفونی با اشعه ماوراء بنفش می تواند ۹۹٫۹۹ درصد میکروارگانیسم های مضر (باکتری ها ، ویروس ها ، کیست) را از بین ببرد تا اطمینان حاصل شود که تمام آب در یک خانه عاری از ویروس و باکتری ۲۴/۷ است.

سایت مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) می گوید: “نور ماوراء بنفش (UV Light) می تواند به عنوان روشی برای کاهش پاتوژن در برابر برخی میکروارگانیسم ها مورد استفاده قرار گیرد. این فناوری به دلیل وابستگی به کدورت کم آب (ابر بودن) ، می تواند به عنوان یک فیلتر کارآمد مؤثر باشد. “

بسیاری از افراد تصمیم می گیرند که یک سیستم UV را به عنوان یک لایه اضافی از حفاظت نصب کنند ، حتی اگر یک خانه آب را از شهر دریافت کند ، زیرا سیستم آب عمومی معمولاً در برابر آب ناخالصی ها آسیب پذیر است. ضد عفونی اشعه ماوراء بنفش ایمن ، فرآیندی اقتصادی محسوب می شود. روشی بدون مواد شیمیایی برای ضد عفونی کردن آب شما و تصفیه ویروس از آب.

اثربخشی سیستم UV وابسته به اندازه صحیح سیستم و رسوب کم و کدورت در آب است.

آماده شدن برای شرایط اضطراری

دولت توصیه می کند که برای آماده سازی برای بیماری همه گیر ، خانوارها دو هفته یک بار آب و غذا را ذخیره کنند.

سیستم تصفیه آب اضطراری البرزآبکوتوان دارای فیلترهای مناسب برای محافظت در برابر ویروس کرونا و سایر میکروارگانیسم ها و تصفیه ویروس از آب است و به مدت ۲۵+ سال در سراسر ایران توسط سازمان های امدادی مورد استفاده قرار گرفته است.

اگر در مورد چگونگی اطمینان از حذف ویروس ها از آب خانگی خود سؤالی دارید یا می خواهید در مواقع اضطراری اطلاعات بیشتری درباره تصفیه آب بدانید ، با ما تماس بگیرید.

تصفیه آب RO

تصفیه آب RO و جوانب مثبت و منفی آن را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. دنیای مدرن کاملاً تحت تأثیر مواد شیمیایی و ناخالصی ها قرار دارد. به دلیل استفاده گسترده از فناوری ، آلودگی در همه مناطق مشاهده می شود و مردم مجبور به زندگی در آنها می شوند. به عنوان مثال ، هوا از دود حاصل از وسایل نقلیه و صنایع بسیار آلوده می شود ، آب و زمین توسط مواد شیمیایی مورد استفاده در مزارع کشاورزی و پسماندهای شرکت ها آلوده می شوند. حتی آب باران در خالص ترین شکل نیست زیرا احتمال باران اسیدی بیشتر است.

در چنین شرایطی نمی توان انتظار داشت که آب حاصل در شیرآب در خالص ترین شکل باشد. برای اینکه آب برای نوشیدن بهترین کیفیت ممکن باشد ، می توان استفاده از یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب را پیشنهاد کرد. یکی از این گزینه ها تصفیه آب Reverse Osmosis است و در اینجا همه چیز در مورد تصفیه آب RO و مزایا و معایب آن مورد بررسی قرار گرفته است.

دستگاه تصفیه آب RO چیست؟

اسمز معکوس یک فناوری تصفیه آب ( تصفیه آب Ro ) است که از یک غشای قابل نفوذ تا حدودی برای حذف یون ها ، ذرات بزرگتر و برخی مولکول های ناخواسته استفاده می کند. بنابراین آب تصفیه می شود و برای نوشیدن مناسب می شود.

اسمز معکوس با از بین بردن مواد محلول ، آلودگی و سایر میکروارگانیسم های موجود در آب بهترین روش برای تصفیه آب سخت است و باعث نوشیدن آن می شود. دستگاه تصفیه آب RO دارای یک غشای نیمه نفوذ پذیر است که به از بین بردن تخته موجود در آب کمک می کند. با این غشاء ، آرسنیک ، نیترات ، سدیم ، سرب ، مس و برخی مواد شیمیایی آلی نیز حذف می شود.

در این فرآیند ، آب سخت به آب نرم  تبدیل شده و از این طریق بدون هیچگونه آلودگی و خالص بودن و برای مصرف ، خالص می شود. دستگاه تصفیه آب RO مانند تمام دستگاه ها دارای مزایا و معایبی نیز هست.

مزایای تصفیه آب RO

یکی از مهمترین مزایای تصفیه آب RO این است که گزینه اصلی ترجیحی برای تصفیه آب آشامیدنی است.

دستگاه تصفیه آب RO به دفع کل سموم موجود در آب مانند فلوراید ، آرسنیک ، کلر ، سرب و جیوه کمک می کند که باعث برخی از اختلالات برای انسان می شود و منجر به برخی از اختلالات سلامتی می شود. به عنوان یک اثر جدی ، در هنگام مصرف آب با وجود سرب به طور مرتب امکاناتی برای برخی از اختلالات در مغز وجود دارد و همچنین ممکن است منجر به کم خونی شود.

از دیگر مزایای مهم تصفیه آب RO این است که احتمال از بین بردن کریپتوسپوریدیم در دریاچه ، رودخانه و آبهای عمومی وجود دارد و آنها را برای نوشیدن مناسب می کند.

هنگامی که سطح TDS خیلی بالا باشد ، تنها دستگاه تصفیه آب که می تواند برای فرآیند تصفیه مناسب باشد ، تصفیه آب RO خواهد بود.

معایب تصفیه آب RO

هنگامی که برخی از مزایا برای دستگاه یا محصول وجود دارد ، از طرف دیگر معایبی نیز در آنها مشاهده می شود.

مواد معدنی ضروری حذف می شوند: همه مواد معدنی جزء بد و مضرر محسوب نمی شوند. در آب عرضه عناصر اساسی وجود دارد و آنها برای بدن انسان لازم است. هنگامی که آب به تصفیه آب RO می رود ، غشای موجود در آنها تمام مواد معدنی را بدون توجه به مواد معدنی ضروری و غیر ضروری کاملاً از بین می برد.

طعم آب تغییر خواهد کرد: در نتیجه از بین بردن مواد معدنی طبیعی ، آب به طور خودکار از معدنی خارج می شود و تغییراتی در طعم آب ایجاد می شود.

شانس برای حفظ باکتری ها و ویروس ها زیاد است: غشاهای موجود در دستگاه تصفیه آب RO همه باکتری ها و ویروس را فیلتر نمی کنند.

گران قیمت: هنگامی که به بهترین دستگاه تصفیه آب RO نیاز دارید ، هزینه بالایی دارد و همچنین برای کارآیی نیاز به مقدار زیادی برق نیز دارد.

وقت گیر: فرآیند تصفیه آب در تصفیه آب RO مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.

عدم فهمیدن زمان مناسب برای سرویس: RO از غشایی در فرآیند تصفیه استفاده می کند و در عین حال آب وارد شده به آنها حاوی کلر است ، احتمال آسیب در غشا وجود دارد. علائم را فقط بعد از آسیب دیدگی پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید RO را در مرحله اولیه اصلاح یا سرویس کنید ، تنها گزینه نظارت مناسب و دوره ای روی غشاها است.

بهترین دستگاه تصفیه آب RO با مزایا و مضراتی همراه است. هنگامی که شما در حال خرید یک محصول هستید ، باید تجزیه و تحلیل کاملی از محصولات داشته باشید ، جوانب مثبت و منفی آنها را بشناسید و سپس آنها را با ماهیت زندگی خود و سایر نیازها مقایسه کنید تا قبل از خرید محصول تصمیم بگیرید.

تصفیه آب خانگی

در اینجا پنج ملاحظه برتر در هنگام انتخاب سیستم تصفیه آب خانگی ذکر شده است:

۱) تصفیه خانه کامل یا آب آشامیدنی؟

اساساً دو نوع سیستم فیلتر آب مختلف در خانه ها نصب شده است:

سیستم استفاده “(POU) مانند سیستم اسمز معکوس که زیر سینک آشپزخانه شما نصب شده است

سیستم “نقطه ورود” (POE) تمام آب ورودی به خانه شما را فیلتر می کند

شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید فقط آب آشامیدنی را در شیر آب آشپزخانه خود را تصفیه کنید یا دوست دارید که تمام آب ورودی به خانه را درمان کنید؟ اغلب بهترین راه حل ترکیبی از تصفیه آب خانگی کامل و تصفیه بیشتر تصفیه شده در سینک آشپزخانه برای نوشیدن و پخت و پز است. درباره این گزینه ها بیشتر بدانید.

۲) آیا شما از چاه خصوصی استفاده می کنید یا آب شهر؟

آب چاه شما چقدر ناامن است؟

در حالی که تامین آب عمومی ما نسبتاً ایمن است ، صدها آلاینده وجود دارد که توسط سازمان حفاظت محیط زیست تنظیم نمی شود. همچنین فراوانی و ناراحتی در اعلامیه های آب جوش وجود دارد.

کسانی که در چاه های خصوصی هستند نگرانی های خاص خود را دارند. مطالعات نشان می دهد که ۴۰٪ از چاه های خصوصی حاوی باکتری E. coli و / یا coliform در هر زمان معینی هستند. سیستم های تصفیه آب اشعه ماوراء بنفش می توانند تمام خانه را از میکروارگانیسم های مضر محافظت کنند. بسته به میزان آلاینده ها و میزان آلودگی موجود در آب شما ، انواع مختلفی از روش های تصفیه موجود است.

۳) چه تعداد حمام در خانه شما وجود دارد؟

برخی از سیستم های تصفیه آب براساس حداکثر سرعت جریان آب در خانه شما اندازه گیری می شوند. به عنوان مثال ، در صبح ممکن است شما دوش بگیرید ، شستشوی توالت ، ماشین ظرفشویی در حال دویدن و ماشین لباسشویی در … همه به طور همزمان باشد. چه مقدار آب در این مواقع اوج استفاده از طریق خانه شما جاری خواهد شد؟ دانستن تعداد حمام در یک خانه ، اغلب یک روش سریع و ساده برای تعیین اندازه مورد نیاز سیستم های تصفیه آب خاص است.

۴) چند نفر در خانواده شما هستند؟

برخی از سیستم های تصفیه آب براساس میانگین کل آب مورد استفاده خانواده شما در یک روز معین اندازه گیری می شوند. در یک دوره معمولی ۲۴ ساعته ، چه مقدار آب در خانه شما استفاده می شود؟

به طور کلی ، دانستن تعداد افرادی که در یک خانه زندگی می کنند ، غالباً می تواند سرنخ هایی در مورد مصرف آب خانگی ایجاد کند ، و بنابراین سیستم تصفیه آب در چه ابعادی برای خانه شما مناسب تر است.

۵) چه چیزی در آب شماست؟

دانستن آنچه در آب شماست ، نقش مهمی در ارزیابی نیازهای تصفیه آب شما خواهد داشت. به عنوان مثال ، اگر در آب خود سرب دارید ، یک متخصص آب ESP می تواند شما را به سمت سیستمی هدایت کند که بتواند سرب را از بین ببرد. برای اطلاع از آنچه در آب شما است ، “گزارش سالانه کیفیت آب” را از وب سایت تأمین کننده آب محلی خود پیدا کنید.

EPA به کلیه سیستم های آب جامعه نیاز دارد تا یک گزارش سالانه کیفیت آب ، که بعضاً به عنوان یک گزارش اعتماد به نفس مصرف کننده (CCR) برای مشتریان خود خوانده می شود تهیه و تحویل دهند. برای یافتن گزارش اعتماد به نفس مصرف کننده محلی ، به این وب سایت EPA مراجعه کنید. همچنین ، برای تجزیه و تحلیل بیشتر یا آب چاه ، ما یک آزمایش آب دقیق تر را توصیه می کنیم.

سیستم های تصفیه آب بهترین هستند؟

برخی پاسخ ها به این ۵ سؤال ساده و برخی دیگر دشوارتر است. با تجزیه و تحلیل آب و پاسخ به سؤالات فوق ، تیم متخصصان البرزآبکوتوان ما آماده هستند تا در انتخاب بهترین سیستم فیلتر آب خانگی برای نیازهای شما به شما کمک کنند.

سیستم فیلتر آب

آب یکی از نیازهای اساسی تقریباً در تمام موجودات زنده موجود در اکوسیستم است. آب طبیعی که از منابع مختلف به دست می اید به دلیل جنبه های زیادی مانند آلودگی ، سموم دفع آفات و برخی از آوارهای دیگر آلوده می شود. این آلاینده ها را نمی توان به راحتی از روشهای سنتی جوش یا فیلتراسیون ساده جدا کرد. در اینجا د سیستم فیلتر آب یا دستگاه تصفیه آب را با هم مقایسه خواهیم کرد.

به منظور حل این اشکال ، فن آوری های مختلف تصفیه آب تکامل یافته است. RO (Reverse Osmosis) و UV دو تکنیک فیلتراسیون هستند که بر اساس نیاز آبی اجرا می شوند. از طریق این مقاله بروید تا بهترین سیستم تصفیه آب را بدانید.

سیستم تصفیه آب RO

سیستم تصفیه آب مبتنی بر اسمز معکوس باعث می شود تا از غشای نیمه نفوذ پذیر ریز برای تصفیه ناخالصی های موجود در آب استفاده شود. این غشاء با اعمال فشار آب قادر به از بین بردن نمک های محلول ، ویروس ها ، مواد معدنی و سایر آلاینده ها است. ویژگی سیستم RO این است که آب سخت را که سطح TDS بالایی دارد ، به آب نرم تبدیل می کند.

سیستم تصفیه آب UV

سیستم تصفیه آب ماوراء بنفش از اشعه ماوراء بنفش (ماوراء بنفش) برای تصفیه آب به روش کاملی استفاده می کند. آب از طریق یک منبع نور UV عبور می کند ، پرتوهای آن میکروب ها را غیرفعال می کنند و میکروارگانیسم های موجود در آن. سیستم UV در از بین بردن باکتری ها و ویروس ها موثر است اما برای حذف TDS قدرتمند نیست.

دستگاه تصفیه آب RO و دستگاه تصفیه آب UV

دستگاه تصفیه آب RO با یک غشای RO طراحی شده است که قادر است با فیلتر کردن جانداران موجود در آب از نظر جسمی ، همه میکروب ها و ویروس ها را از بین ببرد. از آنجا که سوراخ های فیلتر غشای RO بسیار ریز هستند ، حتی می تواند نمک های حل شده را فیلتر کند.

از طرف دیگر ، سیستم تصفیه UV با استفاده از نور UV یا پرتوهای میکروب ها و سایر موجودات زنده را فیلتر می کند. بدانید که فیلتر آب UV میکروب ها را می کشد و آنها در آب مرده مانده اند. آب باید قادر باشد اشعه ماوراء بنفش را برای از بین بردن میکروارگانیسم ها به روشی مؤثر عبور دهد.

با مقایسه سیستم فیلتر آب RO و UV ، فیلتر RO بهتر به نظر می رسد زیرا همه آلودگی ها را از آب بیرون می اندازد تا اینکه آنها را در آب نگه دارد. RO با از بین بردن مواد جامد و نمکی که بر سلامت انسان تأثیر می گذارد ، از مصرف آب خالص حمایت می کند.

برخی از افراد از سیستم RO جلوگیری می کنند زیرا مواد معدنی ضروری برای حفظ سلامتی را از بین می برد. چنین افرادی باید بدانند که این مواد معدنی را می توان از عادات غذایی معمولی بدست آورد. امروزه تصفیه آب RO با کنترلر TDS یا مواد معدنی موجود است به گونه ای که می توانید فیلتر مواد معدنی از آب را کاهش داده و آن را حفظ کنید.

سخن پایانی

بنابراین ، این اطلاعات بهترین روش تصفیه آب بین RO و UV را به روشی واضح به تصویر می کشد. از طریق جوانب مثبت و منفی به سراغ دستگاه تصفیه آب بروید تا بهترین مورد را خریداری کنید.

به طور کلی ، اکثر مردم سیستم فیلتر آب RO را ترجیح می دهند زیرا در مقایسه با سایر سیستم ها ، مزایای بیشتری را برای کاربران به همراه می آورد. نیازهای آبی خود و امکاناتی را که باید برای انتخاب سیستم RO کامل انتخاب کنید ، درک کنید. امیدوارم اطلاعات فوق الذکر به شما در تصمیم گیری صحیح در مورد تصفیه آب کمک کند.

به لطف یک ساختار مولکولی غیرمعمول ، آب به طور شگفت انگیز در حل کردن چیزها خوب است.  بعضی اوقات مفید است: اگر می خواهید گرد و غبار را از شلوار جین خود جدا کنید ، کافی است آنها را با مقداری مواد شوینده در ماشین لباسشویی خود بریزید و آب و صابون باعث ترشح گل می شود. اما نکته منفی نیز وجود دارد. تمام آبهای ما دائماً در محیط گردش می کند و در چرخه آب معروف است. یک دقیقه با یک رودخانه است یا در ابر بلند می شود ، در مرحله بعد از شیر آب (شیر) جریان می یابد ، در یک لیوان روی میز شما می نشیند یا توالت را تمیز می کند. چگونه می دانید آبی که قصد نوشیدن آن را دارید – با توانایی درخشان در جذب و حل کردن خاک – انواع سفره ها را در سفر خود از طریق زمین و جو انتخاب نکرده است؟ اگر می خواهید مطمئن باشید ، می توانید آن را از طریق فیلتر تصفیه آب مطمئن کنید.

رایج ترین فیلترهای تصفیه آب خانگی از آنچه که به عنوان گرانول کربن فعال (که بعضاً کربن فعال یا AC نامیده می شود) استفاده می شود ، مبتنی بر ذغال سنگ (شکل بسیار متخلخل کربن است که با سوزاندن چیزی مانند چوب در کاهش اکسیژن تولید می شود) استفاده می کنند. ذغال مانند تلاقی بین گرافیت در یک مداد و اسفنج است. این منطقه دارای یک سطح داخلی بزرگ ، پر از قلاب و لنگه است که ناخالصی های شیمیایی را از طریق فرآیندی به نام جذب، جذب می کند و آنها را به دام می اندازد (جایی که مایعات یا گازها توسط مواد جامد یا مایعات به دام می افتند). اما در حالی که ذغال سنگ برای از بین بردن بسیاری از ناخالصی های رایج (از جمله مواد شیمیایی مبتنی بر کلر معرفی شده در هنگام تصفیه فاضلاب ، برخی از سموم دفع آفات و حلال های صنعتی) فوق العاده است ، نمی تواند با “سختی” (سنگ آهک) ، فلزات سنگین (مگر اینکه خاص باشد) مقابله کند. نوع فیلتر کربن فعال استفاده می شود) ، سدیم ، نیترات ، فلوئور یا میکروب ها. مهمترین نقطه ضعف کربن فعال این است که فیلترها در نهایت با ناخالصی ها بسته می شوند و باید تعویض شوند. این بدان معناست که یک هزینه مداوم (و گاه قابل توجه) نیز وجود دارد.

تبادل یونی

فیلترهای تبادل یونی به ویژه در نرم شدن آب (از بین بردن سنگ آهک) خوب هستند. آنها به منظور جداسازی اتم های یک ماده آلوده کننده برای ساختن یون ها (اتمهایی با بار الکتریکی با تعداد بسیار زیاد یا تعداد بسیار کمی الکترون) طراحی شده اند. سپس آنها آن یون ها را به دام می اندازند و در عوض برخی از یونهای متفاوت و کمتر مشکل ساز خود را رها می کنند – به عبارت دیگر ، یون های “بد” با “خوب” تبادل می کنند.

تصفیه آب

تصفیه آب

 

چطورکار می کنند؟ فیلترهای تبادل یونی از تعداد زیادی دانه زئولیت حاوی یون های سدیم ساخته شده اند. آب سخت حاوی ترکیبات منیزیم و کلسیم است و هنگامی که آن را درون یک فیلتر تبادل یونی ریختید، این ترکیبات از هم جدا می شوند تا یون های منیزیم و کلسیم را تشکیل دهند. دانه های فیلتر یون های منیزیم و کلسیم را جذاب تر از سدیم می دانند، بنابراین یون های منیزیم و کلسیم دریافتی را به دام می اندازند و یون های سدیم خود را آزاد می کنند تا آنها را جایگزین کنند. بدون یون های منیزیم و کلسیم ، آب نرمتر و (برای بسیاری از افراد) مطبوع تر است. با این حال ، سدیم به سادگی شکل متفاوتی از آلاینده ها است ، بنابراین شما نمی توانید محصول نهایی تصفیه تبادل یونی را “آب خالص” توصیف کنید (سدیم اضافه شده حتی می تواند برای افرادی که رژیم های کم سدیم دارند نیز مشکل ساز باشد). یکی دیگر از مضرات تصفیه تبادل یونی این است که شما باید فیلترها را بطور دوره ای با یون های سدیم بیشتری شارژ کنید ، به طور معمول با افزودن نوع خاصی از نمک. (به همین دلیل است که شما باید گاه به گاه “نمک” را به ماشین های ظرفشویی اضافه کنید: نمک نرم کننده آب ماشین ظرفشویی را شارژ می کند و به جلوگیری از ایجاد تدریجی مقیاس سنگ آهک که می تواند به دستگاه آسیب برساند کمک می کند.)

تقطیر

یکی از ساده ترین راه های تصفیه آب ، جوشاندن آن است ، اما گرچه گرما باعث از بین رفتن بسیاری از باکتری ها می شود ، اما مواد شیمیایی ، سنگ آهک و سایر آلاینده ها را از بین نمی برد. تقطیر یک قدم فراتر از جوش معمولی پیش می رود: شما آب را برای جوشاندن آب جوش می آورید ، سپس بخار را می گیرید و میعان (آن را خنک کنید) مجدداً درون یک ظرف جداگانه درون آب قرار دهید. از آنجا که آب در دمای پایین تر از برخی از آلاینده های موجود در آن جوش می خورد (مانند فلزات سنگین سمی) ، با جدا شدن بخار و جوشیدن آنها این عقب باقی می ماند. متأسفانه ، برخی از آلاینده ها (از جمله ترکیبات آلی فرار یا VOC) در دمای پایین تر از آب جوش می خورند و این بدان معنی است که آنها با بخار تبخیر می شوند و با فرآیند تقطیر از بین نمی روند.

اسمز معکوس

نوضیحات و اطلاعات جامع این روش را می توانید مقاله ای که ما قبلا راجع به تصفیه آب صنعتی با اسمزمعکوس نوشته ایم مطالعه کنید.

نتیجه

می بینید که انواع مختلف تصفیه آلاینده های مختلف را از بین می برد ، اما هیچ تکنیکی واحد وجود ندارد که تمام آلاینده ها را از آب خارج کند. به همین دلیل است که بسیاری از سیستم های تصفیه آب خانگی از دو یا چند مورد از این فرایندها با هم استفاده می کنند. اگر به دنبال فیلتر آب خانگی هستید ، با دقت آج شوید. به خاطر داشته باشید که شما لزوماً همه مضرات را از بین نمی برید. همچنین به یاد داشته باشید که اکثر فیلترهای آب به نوعی هزینه مداوم نیاز دارند و بدون نگهداری منظم برای صحیح نگه داشتن آنها ، می توانند آب شما را در حالت بدتری از آنچه که در ابتدا شروع شده بود بگذارند!