اسمزمعکوس

۱)ماشین خود را بشویید

یک ماشین شستشوی منفرد می تواند در هر جایی بین ۱۴ لیتر (برای شستشوی اتومبیل با استفاده از سطل) تا ۷۵ لیتر (برای شستشوی اتومبیل با استفاده از سوسیس) آب مصرف کند. با توجه به کمبود آب آشامیدنی، استفاده از آب زیادی برای شستشوی ماشین غیر منطقی و غیرقانونی به نظر می رسد پس بهتر است با استفاده از تصفیه آب اسمزمعکوس راهی اندیشید.

کارواش

ما اعتقاد داریم شستن اتومبیل ها هر روز نه تنها مقدار زیادی آب را هدر می دهد بلکه غیر ضروری است. اگر از دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس در خانه یا محل کار خود استفاده می کنید، می توانید به راحتی آب استفاده شده را در مقداری مخزن یا سطل ذخیره کرده و از آن برای شستشوی ماشین خود استفاده مجدد کنید. آب با سطح TDS از ۱۲۰۰ – ۱۵۰۰ PPM می تواند با خیال راحت برای شستشوی خودرو استفاده شود. اگر سطح ضایعات TDS زیاد باشد، می توانید آب آن را برای رقیق کردن مخلوط کنید. این باید سطح TDS را پایین بیاورد.

۲)آبیاری گیاهان یا باغچه خانگی خود

اگر شما کسی هستید که عاشق باغبانی هستید و یا بعضی از گیاهان را در گلدان ها کاشته اید، از پساب فاضلاب برای آبیاری گیاهان می توان برای سبز نگه داشتن فضای داخلی یا تراس خود استفاده کرد. این نکته به ویژه برای افرادی که در مناطق شهری زندگی می کنند بسیار مفید است زیرا سطح TDS در آب شهری پایین تر است.

باغ

برای قرار گرفتن در سمت امن تر ، می توانید با چند گیاه شروع کنید. از فاضلاب RO به مدت ۱۵-۲۰ روز استفاده کنید و تأثیر آن را روی رشد گیاهان خود بررسی کنید. هر گیاه پاسخ متفاوتی به این تغییر خواهد داد ، این امر به شما واضح می دهد که گیاهان نسبت به فاضلاب RO بهتر چه واکنشی نشان می دهند. برای استفاده در باغبانی / آبیاری ، سطح TDS حداکثر ۲۱۰۰ پی پی ام مجاز است. همچنین باید درصد سدیم را بررسی کنید ، باید کمتر از ۶۰ درصد باشد (۱٫ Na / Na + Ca + Mg). محتوای سدیم زیاد باعث از بین رفتن تخلخل خاک و در نتیجه طولانی مدت برای باروری خاک می شود.

۳)ظروف خود را بشویید

یکی دیگر از کاربردهای مفید برای تصفیه آب اسمزمعکوس شستن ظروف شما است. به راحتی آب زباله را در سطل یا مخزن ذخیره کنید، حتما سطل جمع آوری آب اسمزمعکوس را در نزدیکی سینک آشپزخانه خود قرار دهید تا هنگام تمیز کردن ظروف خود به راحتی قابل استفاده باشد.

۴)کفپوش طبقه

استفاده از تصفیه آب اسمرمعکوس برای تمیزکزدن کف آسان است و به طور قطع روزانه ده ها لیتر آب تمیز صرفه جویی می شود. اگر خانه بزرگتری دارید پس انداز آن می تواند هر روز صدها لیتر باشد. اگر سطح ضایعات TDS زیاد باشد (بیش از ۲۰۰۰ ppm):

ضایعات آب RO را با مقدار مساوی از آب شیر رقیق کنید. از آنجا که آب زباله ساده Reverse Osmosis با TDS زیاد ممکن است لکه دار شود یا ذرات نمک را روی زمین بگذارد.
در روزهای متناوب از فاضلاب RO برای جابجایی کف استفاده کنید. این امر احتمال بروز لکه ها یا رسوب نمکی را کاهش می دهد.

۵)لباسشویی قبل از شستشو

می توانید از فاضلاب RO برای لباسشویی روزانه نیز استفاده کنید ، اما توجه داشته باشید که استفاده از آب TDS زیاد ممکن است برای بعضی از پارچه های ظریف مناسب نباشد. در حال حاضر بیشتر خانه های هند از ماشین لباسشویی استفاده می کنند ، گرچه ماشین های لباسشویی باعث صرفه جویی در وقت و تلاش زیادی می شوند اما همچنین باعث هدر رفتن آب زیادی می شوند. آیا می توانید یک مخزن سربار ایجاد کنید که فاضلاب RO را جمع آوری کرده و از فاضلاب این مخزن به طور مستقیم در ماشین لباسشویی خود استفاده کنید (آیا در مورد پارچه های ظریف این نکته را در نظر داشته باشید)؟ این نکته برای ماشینهای شستشوی وان نیمه اتوماتیک و دوقلو بهترین کار را دارد.

۶)توالتهای خود را تمیز و شستشو دهید

یکی دیگر از منابع بزرگ هدر رفتن آب تمیز در خانه های مدرن استفاده در توالت است. هر نوع سیفون تقریباً ۵ تا ۷ لیتر آب آشامیدنی را در زیر آب تخلیه می کند. از آب اسمزمعکوس می توان برای کاهش این ضایعات آب تمیز با استفاده از آن برای شستشوی توالت های خود استفاده کرد. هنگامی که شروع می کنید، همیشه بعد از گذشت چند روز همیشه صندلی های توالت خود را برای هرگونه تغییر رنگ روی سطوح چینی کنترل کنید. با تمیز کردن دوره ای با استفاده از پاک کننده های معمولی توالت، از احتمال تغییر رنگ و رسوب نمکی جلوگیری می شود.

به دنبال یک دستگاه تصفیه آب صنعتی اسمزمعکوس هستید که فاضلاب بسیار کمی تولید می کند یا خیر؟ تصفیه آب البرزآبکوتوان را بررسی کنید. با صرفه جویی یک قطره آب گام بزرگی را برای آینده بردارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *