تصفیه آب صنعتی

استفاده نکردن از تصفیه آب صنعتی و کمبود آب شیرین می تواند برای اکوسیستم های حساس مضر باشد. گیاهان و حیات وحش به آب کافی برای زنده ماندن و تولید مثل نیاز دارند. بدون جریان کافی آب، کیفیت آب که اکوسیستم برای زنده ماندن به آن متکی است، رو به زوال می رود و برای خود ما اتکا به آب های وارداتی گران قیمت یک ضرورت محسوب می شود.

استفاده از تصفیه آب صنعتی می تواند باعث کاهش هزینه ها شود، و اطمینان حاصل شود که مناطق کشاورزی از منابع کافی برای حفظ خود برخوردار هستند. این کار باعث کاهش مصرف انرژی و معرفی موج جدیدی در پس انداز هزینه می شود. انقلاب تصفیه آب صنعتی با استفاده از روش های جدید و نوآورانه، دست نخورده منابع است. منابع آب تصفیه ای هرگز به اندازه امروزی در دسترس نبوده اند.

سیاره به طور طبیعی آب بازیافت می کند، اما فناوری روند کار را بهبود می بخشد

این سیاره به خودی خود تصفیه کننده آب است و قبل از بازگشت آب نسبتاً تمیز به زمین، آلودگی ها را از طریق تبخیر از بین می برد. هم اکنون فناوری می تواند این روند را بهبود بخشد و سرعت ببخشد. فناوری احیاء فاضلاب پساب می تواند از طریق فرآیندهای طبیعی و مهندسی شده آب آشامیدنی را استخراج کند. روش های اولیه تصفیه آب صنعتی از چندین مرحله برای غربال کردن مواد جامد استفاده می کنند. فرآیندهای ثانویه مواد جامد معلق را با استفاده از فیلتراسیون و ضد عفونی با رسانه ثابت به عنوان جایگزین مناسب برای فرآیندهای لجن فعال حذف می کنند.

آب مهمترین عنصر روی زمین است

هر موجود زنده برای زنده ماندن خود به آب متکی است. بدون آن، زندگی وجود ندارد، اما گرم شدن کره زمین منجر به خشکسالی فلج کننده در سراسر جهان می شود. تصفیه آب در حال حاضر از اکوسیستم های با ارزش محافظت می کند که در غیر این صورت به دلیل تغییرات بارندگی می میرند. خشکسالی ها باعث کاهش عرضه مواد غذایی، کوچک شدن زیستگاه ها و آسیب رساندن به گیاهان می شوند. آنها حتی می توانند منجر به انقراض گونه های مهم شوند. بازیافت آب منبع آب را اضافه می کند، از انحراف از بیوم های هسته جلوگیری می کند، گونه ها را مستقیم و غیرمستقیم حفظ می کند.

استفاده مجدد از مزایای آب در مدیریت منابع انسانی

کمبود آب منجر به از دست رفتن شغل، آسیب به آبراه ها و چالش های اقتصادی می شود که همه این موارد از طریق یک استراتژی نوآورانه بازیافت قابل غلبه است. بحران کمبود آب در کل اقتصاد گسترش می یابد و از خسارت های کشاورزی گرفته تا هزینه های امدادی به همه چیز می رسد. بازیافت آب منابع را به اقتصاد باز می گرداند و در عین حال پس انداز اقتصادی مهمی را برای صنایعی که به آب فرآوری شده تکیه می کنند، می آورد. همچنین بهداشت را تقویت می کند، بنابراین یک راه کلیدی برای جلوگیری از شیوع بیماری و سموم از محصولات فرعی صنعتی است.

محافظت از منابع آب

آب بازیافتی به بخش مهمی از چرخه هیدرولیک، بهبود کیفیت آب، کاهش هزینه دفع و پر کردن حوضه های آب زیرزمینی تبدیل می شود. خشکسالی می تواند مواد معدنی مهم را از خاک خارج کند و بازیابی را دشوار یا غیرممکن می کند. میراث کشاورزی آسیب دیده است، و تنوع زیستی در حالی که دام ها بدون آب آشامیدنی باقی می مانند، تخریب می شوند. احیای آب به جلوگیری از کاهش کیفیت خاک و از بین رفتن پوشش گیاهی کمک می کند که به نوبه خود، از فرسایش جلوگیری می کند. این تالاب ها را تقویت می کند، خاک را آبیاری می کند و فرآورده های جانبی مهم آب مانند برق و تولید مواد غذایی را تغذیه می کند.

متوسط ​​تأسیسات تصفیه خانه فاضلاب ۱٫۳۵ میلیارد گالن پساب در روز تخلیه می کند. هر میلی متر یک فرصت بالقوه با ارزش برای برداشت آب است. تنها با درصد کمی از آب جهان برای مصرف انسان و تغییرات آب و هوایی که منابع ما را کاهش می دهد، هیچ دوره ای برای احیای آب مهم نیست.

مشاغل شخصی با بهینه‌سازی روش استفاده و استفاده مجدد از آب در تأسیسات خود، نقش مهمی در بازیافت آب دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا با یکی از متخصصان تصفیه آب صنعتی ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *