تصفیه فاضلاب شهری

تصفیه فاضلاب شهری فرایند بیرون آمدن آلاینده های مضر از فاضلاب است. منبع اصلی آلاینده ها مصارف خانگی است. آلاینده ها با روش های مختلفی مانند فرآیند فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی تصفیه می شوند. این روزها تلاش بر این است روش تصفیه فاضلاب را به روز کنند. این منبع تصفیه شده برای استفاده در جمع آوری محصولات زراعی بهترین گزینه است.

اهمیت تصفیه فاضلاب شهری

-> الگوای برای تصفیه فاضلاب معمولی وجود دارد. سه الگوی مقدماتی ، اولیه و ثانویه است. فاضلاب شهری معمولا به آبهای سطحی خارجی رها می شود. ممکن است مجدداً از آب استفاده شده یا قبل از تخلیه به آبهای سطحی استفاده شود. برخی دیگر ممکن است قبل از استفاده مجدد از کثافت حاصل از فرآوری تصفیه فاضلاب مورد نیاز باشد و درنهایت مورد استفاده مجدد جهت استفاده مجدد در محصولات زراعی قرار گیرد.

-> زمانی بود که در دریاچه ها فرایند تصفیه طبیعی وجود داشت و رودخانه ها برای نیازهای اساسی ما کافی بود اما به دلیل افزایش جمعیت و آلاینده ها ، نوآوری های غیر طبیعی برای حل بحران اساسی در حال اجرا است.

-> فرایند اساسی تصفیه فاضلاب پدیده طبیعی است که با استفاده از آن می تواند آب را تصفیه کند.

-> فاضلاب صنعتی ممکن است حاوی آلودگی هایی باشد که با تصفیه خانه فاضلاب معمولی نمی توان از آن خارج شد. برای فیلتر کردن ناخالصی ها به روشهای پیشرفته تری نیاز دارد.

-> عملیات اولیه تصفیه فاضلاب می تواند در مرحله اول مرحله رسوب باشد. این دفع از طریق مخازن بزرگ جریان می یابد. بعداً این مخازن برای کم کردن چربی و روغن های موجود در لجن که در مخازن مستقر شده اند ، استفاده می شوند. کثافت های تصفیه شده در پایه مخزن که در آنجا برای تأسیسات تصفیه زباله پمپاژ می شود جمع می شوند.

-> تصفیه ثانویه فاضلاب برای کاهش آلاینده های بیولوژیکی که توسط زباله ها، مواد غذایی و مواد شوینده اجرا می شود، ترسیم شده است. گیاهان شهری با فرآیند بیولوژیکی هوازی مایع کثیف را تصفیه می کنند.

-> ظرفیت کثافت های فاضلاب شهری توسط انسان تولید می شود و ممکن است بر حسب جنبه های زیست محیطی تأثیرگذار باشد. فرایند موجود در تصفیه خانه های فاضلاب برای کپی کردن فرایند طبیعی الگوبرداری شده است.

-> اگر محیط زیست با مصرف آلاینده های آلی سنگین شود، می تواند سطح اکسیژن موجود در آب را کاهش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *